Kosmonautikos dienos „Kosmosas“ popamokinės veiklos suvestinė. Pamokos „paslaptinga erdvė“ santrauka vyresniųjų grupėje

Finalinis žaidimas - pamoka „Kelionė į kosmosą“ parengiamojoje grupėje

Efimova Alla Ivanovna, GBDOU Nr. 43 mokytoja, Kolpino Sankt Peterburgas
Medžiagos aprašymas: Siūlau jums pamokos santrauką parengiamojoje grupėje „Kelionė į kosmosą“. Ši medžiaga bus naudinga pedagogams parengiamoji grupė.

Tikslas: Formuoti vaikų idėjas apie erdvę.
Užduotys:
Toliau plėtoti vaikų idėjas apie iškilių žmonių Rusija: pirmasis kosmonautas Jurijus Gagarinas.
Tobulėti Kūrybiniai įgūdžiai vaikai viduje skirtingi tipai veikla.
Ugdykite pasididžiavimo savo tėvyne jausmą.
Įranga: Jurijaus Gagarino portretas; iliustracijos, kuriose vaizduojamas pirmasis Žemės palydovas Belka ir Strelka, raketos; astronautų portretai, knygos savaitės tema.
Preliminarus darbas: mokosi eilėraščių, žiūri į iliustracijas. Skirta namams namų darbai: užsiimkite amatu tema „Kosmosas“.

Pedagogas: Vaikinai, ar visa mūsų šalis šiemet balandžio 12-ąją švenčia reikšmingą datą? Ar kas nors gali pasakyti, kuris iš jų?
Atsakymai.
Pedagogas: Prisiminkime, kas pirmasis išskrido į kosmosą?
Atsakymai.
Pedagogas: Pasakyk man žinomų astronautų vardus?
Atsakymai.
Pedagogas: Prisiminkime visi kartu planetų pavadinimus? Kiek planetų žinai?
Atsakymai.
Vaikai skaito eilėraštis apie planetas:
Visos planetos eilės tvarka
Kiekvienas iš mūsų gali pavadinti:
Vienas – Merkurijus,
Du - Venera,
Trys - Žemė,
Keturi – Marsas.
Penki – Jupiteris,
Šeši – Saturnas,
Septyni – Uranas,
Už jo – Neptūnas.
Pedagogas: Vaikinai, kaip, jūsų nuomone, atrodo raketa?
Atsakymai.
Pedagogas: Ar aš siūlau jums sukurti raketą iš „Dienesh“ blokų? Atidžiai pažiūrėk ir pasakyk, kurios geometrines figūras tu padarei raketą?


Atsakymai.

Pedagogas: Ar prisimenate knygų, kurias skaitėme tema „Kosmosas“, pavadinimus?


Atsakymai.
Pedagogas: Kas yra saulės sistema?
Atsakymas. Vaikas kalba.


Pedagogas: Noriu pakviesti jus į fizinę minutę, bet ne paprastą, o kosminę.
Fiziniai pratimai.
Mes eisime į kosmodromą, (vaikščioti)
Kartu einame žingsniu,
Mūsų laukia greita raketa (Rankos virš galvos, eikite toliau)
Skristi į planetą.
Eikime į Marsą (rankos į šoną)
Dangaus žvaigždės, laukite mūsų.
Kad taptum stiprus ir judrus
Pradedame treniruotę: (sustoti ir atlikti judesius pagal tekstą)
Rankas aukštyn, rankas žemyn,
Pasilenk į dešinę ir į kairę,
Pasukite galvą
Ir išskleiskite pečių ašmenis.
Žingsnis į dešinę ir į kairę,
O dabar pašok taip.


Pedagogas: Klausykite mįslių ir įvardykite atsakymus.
– Raketoje sėdi vyras.
Jis drąsiai skrenda į dangų,
Ir pas mus jo skafandre
Jis žiūri iš kosmoso (kosmonautas)
– Pats pirmasis kosmose
Skrido dideliu greičiu
Drąsus rusas
Mūsų kosmonautas... (Gagarinas)
- Dirižablyje,
Kosminis, paklusnus,
Mes, aplenkę vėją,
Mes skubame į ... (raketa)
Pedagogas: Jūs atspėjote mįsles, pereikime prie to ir mes kosminė kelionė, bet kelionei reikalingas transportas. Siūlau pasistatyti raketą ir ja keliauti.
(raketą statome iš konstravimo komplekto).
Pedagogas: Vaikinai, kokia tai raketa?
Atsakymai.(didelis, erdvus, greitas...)


Pedagogas: Vaikinai, čia sakiniuose sumaišyti žodžiai, reikia juos sudėti į vietas ir perskaityti sakinius.
Didaktinis žaidimas: „Rink ir skaityk“.
- Jurijus skrido į Gagarino erdvę. (Jurijus Gagarinas skrido į kosmosą)
– Kosmonautikos dieną švenčiame balandį. (balandžio mėnesį švenčiame Kosmonautikos dieną)
- ir Belka Strelka skrido į kosmosą. (Belka ir Strelka skrido į kosmosą)
Pedagogas: Važiuojam į kelionę, kviečiu prieiti prie stalo, pažiūrėk, kas tai?
Atsakymai.
Pedagogas: Teisingai – tai gaublys, mažas mūsų Žemės modelis. Leiskite mums pakviesti jus į mūsų mažąjį modelį.
Vaikai tyrinėja ir tyrinėja Žemės rutulį.


Pedagogas:Įsivaizduokite save astronautų vietoje ir apibūdinkite, kaip matote astronautą?
Atsakymai.
Pedagogas: Mūsų šiandienos pamoka nėra lengva, turiu jums dar vieną staigmeną. Noriu, kad tu man išdėliotum planetas, bet tai ypatingos planetos. Turite sugalvoti jiems pavadinimus, šiek tiek papasakokite apie juos.


Pedagogas: Vaikinai, prisiminkite, apie ką šiandien kalbėjome. Norėdami konsoliduoti mūsų šiandienos medžiagą, siūlau atsakyti į klausimus:
- Kaip jūs vadinate žmones, kurie skrenda į kosmosą? (astronautai)
- Kaip vadinasi astronauto drabužiai? (skafandras)
- Kaip tai vadinosi? erdvėlaivis kuriuo skrido Jurijus Gagarinas? (Rytai)
- Prisimeni moters kosmonauto vardą? (Valentina Tereškova)
Pedagogas: Daug kalbėjomės apie kosmosą, o dabar kviečiu į ekskursiją į Planetariumą. Kaip manote, kas yra planetariumas?


Atsakymai.
Pedagogas: Linkiu tau gero ir įdomios kelionės, pažiūrėk ir viską atidžiai prisimink, o tada viską papasakok.
Tuo tarpu aplankysime Jūsų darbų parodą (bendra tėvų ir vaikų kūryba)


Ačiū už dėmesį.

Tikslas: Išplėskite ir pagilinkite vaikų supratimą apie erdvę.

Užduotys:

  • Įtvirtinti žinias apie Saulės sistemos planetas.
  • Išplėskite savo žodyną, susijusį su „erdvės“ sąvoka.
  • Pagerinkite dialoginę ir monologinę kalbą.
  • Stiprinti gebėjimą atsakyti į klausimus.
  • Stiprinti įgūdžius kurti paprastus ir sudėtingus sakinius.
  • Stiprinti gebėjimą sudaryti antoniminius žodžius su priešdėliu be -.
  • Ugdykite savitarpio pagalbos, draugystės ir patriotiškumo jausmą.

Įranga:

  • Planetų maketai plakate, garso įrašai, portretai.
  • Gaublys.
  • Mnemotables.

Preliminarus darbas:

  • Pokalbiai tema „Kosmosas“
  • Piešimas tema „Ateiviai“, „Kosmosas“
  • Žvelgiant į iliustracijas, enciklopedijas, knygas apie kosmosą
  • Amatų, albumų, aplikacijų apie kosmosą kūrimas
  • Žaidimo situacijos „Kosmodromas“, „Surask planetą“

Pamokos eiga

Vaikai sėdi puslankiu.

Skamba kosminė muzika.

Pedagogas:

Seniai, kai žmonės dar gyveno urvuose, kas vakarą žiūrėdavo į dangų ir stebėdavosi: virš galvų kibirkščiavo begalė taškelių. Jie dingo iki ryto ir pasirodė kitą naktį. O ten, kur dieną kibirkščiavo Saulė, naktį švietė Mėnulis, keisdamas savo formą.

Žmonės nesuprato, kodėl taip atsitiko, ir negalėjo to paaiškinti. Tačiau praėjo tūkstančiai metų ir jie rado atsakymus į daugybę klausimų.

Dabar prisiminkime viską, ką žinome apie kosmosą.

Vaikai, seniai, kai tavęs ir net manęs nebuvo pasaulyje, po pasaulį pasklido džiugi žinia: žmogus užkariavo kosmosą.

Kas buvo pirmasis kosmonautas planetoje? (Pirmasis kosmonautas planetoje buvo Yu.A. Gagarinas).

Ar mūsų mieste yra paminklas astronautams? (Mūsų mieste yra paminklas Jurijui Aleksejevičiui Gagarinui).

Kur jis yra? (Jis yra Gagarino gatvėje)

Kaip vadinosi kosminė raketa, kuria Gagarinas pakilo į žvaigždes? (Rytai)

Jurijus Gagarinas yra tikras ne tik mūsų šalies, bet ir visos Žemės planetos herojus! Taip pat didžiuojamės Valentina Vladimirovna Tereškova. Kas ji? (Pirmoji moteris astronautė)

Kas dar, be žmonių, skrido į kosmosą? (Į kosmosą išskrido šunys Belka ir Strelka, pelės, žiurkės, triušiai ir net beždžionė).

Kokie, jūsų nuomone, turėtų būti astronautai?

Didaktinis žaidimas „Koks turi būti astronautas?

Astronautas turi būti drąsus, stiprus, drąsus, ryžtingas, protingas, gudrus, ištvermingas, darbštus, drąsus, drąsus, disciplinuotas, kuklus.

Vaikinai, pasakykime, kas gali patekti į kosmonautų korpusą?

Didaktinis žaidimas „Pridėk žodį“

Pedagogas: Jei nori tapti astronautu, turi daug nuveikti...

Vaikai: Žinokite.

Pedagogas: Bet koks kosminis maršrutas

Atvira tiems, kurie myli...

Vaikai: Darbas.

Pedagogas: Mūsų laukia greitos raketos

Skrydžiams...

Vaikai: planetos.

Pedagogas: Mūsiškiai bus draugiškiausi

Mūsų linksmieji...

Vaikai: Įgula.

Pedagogas: Jei norime patekti į kosmosą

Taip greitai...

Vaikai: Skriskime.

Skrydžiui pastatysime erdvėlaivį ir pavadinsime jį „Draugystė“. Kaip vadinasi erdvėlaivio durys? (Durys erdvėlaivyje vadinamos liuku.)

Pro liuką lipame į laivą.

Mes kartojame draugystės taisyklę „Vienas už visus ir visi už vieną“.

Pradedame atgalinį skaičiavimą: „10, 9, ...., pradžia“

Kūno kultūros užsiėmimas (su muzika)

Nesvarumas. Kokia mūsų galva? (Lengva); kokios mūsų rankos ir kojos? (Plaučiai); koks mūsų kūnas? (Plaučiai). (Pratimai rankoms, kojoms, kaklui).

Oi, ar kažkas atsitrenkė į mūsų erdvėlaivį? (Tai meteoritas).

Kaip vadinasi reiškinys, kai į Žemę nukrenta daug meteoritų? (Meteorų lietus).

Kaip vadinasi erdvėlaivio langas? (Iliuminatorius).

Pažiūrėkime pro langą. Ką mes matome? (Planetos, Saulė, Mėnulis, uodeginė kometa, asteroidas, meteoritas, žvaigždės).

O kol skrendame, užminsiu mįsles

Mįslės apie kosmosą

Tamsoje mirksi didžiule uodega,

Skubėdamas tarp ryškių žvaigždžių tuštumoje,

Ji ne žvaigždė, ne planeta,

Visatos paslaptis...(Kometa)

Fragmentas iš planetos

Skuba kažkur tarp žvaigždžių.

Jis daug metų skraido ir skraido,

Kosminis… (meteoritas)

Apšviečia kelią naktį,

Neleidžia žvaigždėms užmigti.

Tegul visi miega, ji neturi laiko miegoti,

Mums danguje šviesa... (Mėnulis)

Mėlyna planeta,

Mylimasis, brangusis.

Ji tavo, ji mano,

Ir tai vadinasi... (Žemė)

Vandenynas be dugno, begalinis vandenynas,

Beoris, tamsus ir nepaprastas,

Jame gyvena visatos, žvaigždės ir kometos,

Taip pat yra tinkamų gyventi, galbūt planetų. (erdvė)

Danguje matomas geltonas ratas

O spinduliai kaip siūlai.

Žemė sukasi aplink

Kaip magnetas.

Nors aš dar nesu senas,

Bet jau mokslininkas -

Žinau, kad tai ne ratas, o rutulys,

Intensyviai karšta. (Saulė)

Naktį su saule aš keičiuosi

Ir aš užsidegau danguje.

Aš pabarstau švelniais spinduliais,

Kaip sidabras.

Aš galiu būti sotus naktį,

Arba galiu naudoti pjautuvą. (Mėnulis)

Tamsiame danguje išsibarstę žirniai

Spalvota karamelė iš cukraus trupinių,

Ir tik atėjus rytui,

Visa karamelė staiga ištirps. (Žvaigždės)

Mes esame kosmose. Mus supa žvaigždės ir planetos. Išvardinkime juos!

Pirštų gimnastika „Saulės sistema“

Mūsų laivas atvyko į nežinomą planetą (jie išeina pro liuką ir susitinka ateivį).

Aš: Sveiki. Iš kokios planetos atkeliavai?

K: Mes esame iš Žemės planetos.

Aš: Vadinasi, jūs tautiečiai?

Vaikai: Kraštiečiai yra žmonės, gyvenantys viename kaime, viename mieste, regione.Jei mes iš Žemės planetos, tai mes žemiečiai.

Aš: Prašau jūsų pagalbos. Vaivorykštės įlankoje sumaišytos visos spalvos, jei neteisingai pastatysite vaivorykštę, gali nutikti nelaimė - mano planeta iškris iš orbitos.

Tuo tarpu eikime į Vaivorykštės įlanką, aš jums parodysiu savo planetą. (Jie vaikšto aplink planetą). Čia yra daug praėjimų. Jūs stovite ant tako, bet nematysite ant jo nė vieno žolės. Mano planetoje yra daug kalnų iš akmenų. Čia yra jūros ir vandenynai, bet juose visiškai nėra vandens.

O dabar priartėjome prie kraterio, kurį suformavo meteoritai. Pažiūrėk, koks jis gilus!

Aš: Mes esame Vaivorykštės įlankoje. Pažiūrėk, kas atsitiko.

Klausimas: Ir mes žinome žodžius, kuriais galite teisingai sukurti vaivorykštę.

D: Kiekvienas medžiotojas nori žinoti, kur sėdi fazanas.

Vienas vaikas stato vaivorykštę, o vaikai įvardija spalvas: raudona, oranžinė, geltona, žalia, mėlyna, indigo, violetinė.

Aš: Ačiū, žemiečiai, už pagalbą.

Esu įsitikinęs, kad mano planeta išliks. Ar tau patinka mano planetoje?

D: Taip, bet Žemėje geriau, nes ten viskas gyva.

Klausimas: O jūsų planetoje nėra oro – planeta yra beorė.

Nėra vandens - be vandens.

Nėra žmonių – negyvi.

Jokio džiaugsmo – be džiaugsmo.

Aš: Ačiū, žemiečiai, aš jus dažnai prisiminsiu. Bet man labai liūdna, nes niekada nepamatysiu tavo nuostabios planetos Žemės.

Klausimas: Padovanokime ateiviui gaublį – mūsų Žemės modelį. Ir mums reikia grįžti į Žemę. (Jie atsisveikina. Eina į erdvėlaivį. Į laivą patenka pro liuką).

Prasideda atgalinis skaičiavimas: „10.9,…, start“

Mūsų laivas skrenda link žemės.

Pakalbėkime apie Saulę, kai skrendame link Žemės. Simboliai mums padės.

Pasakojimas apie Saulę naudojant simbolius.

Žvaigždė ar planeta? (žvaigždė)

Ar dydis didelis ar mažas? (didelis)

Apvalios ar kvadratinės formos? (apvalus)

Ar jis šviesus ar silpnas apšvietimo požiūriu? (ryškus)

Ar karšta ar šalta temperatūra? (karšta)

Ar jis arti ar toli nuo Žemės? (tolimas)

Vaikinai, Saulė yra labai ryški žvaigždė. Norėdami išsaugoti regėjimą, be tamsių apsauginių akinių į Saulę nežiūrėsime ilgai. Tai labai žalinga. Atsistokite šalia kėdžių. Atlikime šiltą, atpalaiduojantį akių masažą.

Masažas akių nuovargiui sumažinti

Dabar galime drąsiai žiūrėti pro apvalų erdvėlaivio langą. Kaip tai vadinasi, prisimeni? (iliuminatorius)

Ką mes matome? (Žemė – mūsų mylima planeta)

Draugystės dėka galėjome padėti ateiviui. Sujunkime delnus, tada draugystė kelis kartus išaugs ir bus perduota gyva grandine nuo vieno iki kito. Taip susikibę už rankų žmonės visoje mūsų planetoje galės išsaugoti ramybę Žemėje ir gamtą visu jos grožiu. Taigi mes atvykome į Žemę. (Vaikai palieka laivą ir sėdi puslankiu.)

Planeta Žemė yra mūsų bendri namai.

Papasakokime apie tai dabar!

Ir vėl mums tai bus naudinga

„Pagalbininkas – stalas“!

Istorijos sudarymas pagal mnemoninę lentelę („išilgai grandinės“)

"Planeta žemė. Jis turi rutulio formą. Žemė didelė, bet Saulė dar didesnė. Žemė spalvinga. Mėlyna, nes yra upių, ežerų, jūrų ir vandenynų. Ruda yra sausa žemė: žemė, smėlio dykumos, kalnai. Žalia yra augalai: medžiai, krūmai, žolelės. balta spalva- tai debesys, kurie apgaubia Žemę kaip antklodė. Žemėje yra gyvybė: žmonės, gyvūnai ir augalai!

Mūsų planeta yra pati gražiausia iš visų planetų. Kiekviena gyva būtybė Žemėje: žmonės, augalai, gyvūnai.

Kokia laimė, kad turėjome galimybę gimti ir gyventi nuostabioje Žemės planetoje, kurią privalome saugoti! Po skrydžio Yu.A apie tai paklausė visų žemiečių. Gagarinas:

„Apskridęs aplink Žemę palydoviniu laivu pamačiau, kokia graži yra mūsų planeta. Žmonės, išsaugokime ir didinkime šį grožį, o ne naikinkime!

Ačiū mokslininkams, dizaineriams ir kosmonautams už atvirumą mums nuostabus pasaulis Erdvė. Jame dar daug paslapčių ir paslapčių, kurias atskleisti galėsi tu, suaugęs.

Žemė mums davė

Yra daug gerų dalykų

Ir ji laukia su nerimu,

Kad galėtume ją išgelbėti.

Ji skirta visiems pasaulyje -

Vienintelė mama

O mes esame savo vaikai

Iš Motinos Žemės.

Leisk tai per savo kraštą,

Tegul tai virš mūsų žemės

Jie žydi neišblukę

Pavasario sodai.

Apkabinkime savo Žemę,

Kaip apkabinti mamą,

Ir mes saugosime tave kaip motiną,

Nuo sielvarto ir nelaimės!

Šiandien jūs ir aš padarėme įdomią ir mokomąją didelę kosminę kelionę ir sužinojome daug įdomių dalykų apie kosmosą.

Papildomo ugdymo mokytoja

Kuzmina Elena Jurievna

Pikalevo

Tema : „Kosmonautikos diena“

Tikslas: Žinių apie kosmosą ir astronautus įtvirtinimas.

Užduotys:

Švietimas:

  • žinių apie geometrines figūras įtvirtinimas;
  • žinių apie objektų plotą įtvirtinimas;
  • žinių apie Saulės sistemos planetas įtvirtinimas;
  • informacijos apie Rusijos kosmonautus apibendrinimas.

Švietimas:

  • kolektyvizmo ugdymas;
  • gebėjimas dirbti komandoje;
  • patriotizmo ugdymas.

Švietimas:

Plėtra psichiniai procesai: dėmesys, atmintis,

Vaizduotė, suvokimas, mąstymas;

  • ugdyti gebėjimą raiškiai skaityti poeziją;
  • stiprios valios savybių ugdymas;
  • fizinių duomenų kūrimas.

Įranga: lankai, Balionai, garso įrašas iš „kosmoso

Muzika“, kortelės su skaičiais, plakatai,

Geometrinės figūros, žetonai.

KLASĖS EIGA:

aš. Laiko organizavimas. Įžanginis pokalbis.

Pirmaujantis:

Vaikinai, pasakykite man, kokią šventę švenčia mūsų žmonės?

Per 108 minutes. Koks buvo jo vardas?

Jurijus Gagarinas – rusas, gimęs mažame kaime, daug pasiekęs dėl sunkaus darbo, ištvermės ir savo žinių. Ir dabar, kai daug žmonių iš skirtingos salys pasaulio, norint tapti astronautu reikia daug dirbti: būti sveikam, stipriam, daug žinoti, mokėti sutarti su žmonėmis ir tam reikia ruoštis nuo vaikystės.

Eilėraštis „Jurijus Gagarinas“

Tegyvuoja Jurijus Gagarinas,

Pirmasis mūsų pilotas yra astronautas,

Jis atvėrė mums kelią į kosmosą,

Į planetas skrenda raketos.

O kiek dar neprilygstamų

Mes paleisime raketas į kosmosą!

O kiek dar nežinomų?

Atrasime naujų planetų.

II. Žaidimas "Ar tu tiki?"

1. ... kad pirmieji skrydžiai į kosmosą buvo atlikti ant šluotos?

2. ... kad prieš žmonėms, pelėms, šunims ir vabzdžiams skristi į kosmosą?

3. ...kad prieš žmogų į kosmosą išskrido dramblys Keša?

4. ...kad žmonės greitai skris į Saulę?

Pirmaujantis:

Šiandien vykstame į kosminę kelionę.

O dabar išsiaiškinsime, kas kartu su mumis skris į kosmosą.

Eilėraštis (vaikas skaito eilėraštį)

Viskas paruošta skrydžiui, visų vaikinų laukia raketos.

Likus nedaug laiko iki pakilimo, visi vaikinai stovėjo iš eilės,

Ir susirūpinę jie sako: yra erdvės žemėlapis,

O jame – maršrutas į Mėnulį. Penkios minutės iki starto

Penkios trumpos minutės. Ar visi su mumis? Ar čia visi?

Eilėraštis „Skrydis į kosmosą“(vaikai skaito eilėraščius)

  • Mes skrendame į kitas planetas. Informuojame jus apie tai.

Visi žaisliniai žmonės prašo skristi su mumis.

  • Mažasis zuikis prigludęs prie raketos, aš skrisiu su jumis, vaikai,

Į bet kurią iš planetų, kur nėra dantytų vilkų.

  • Mažos pelytės juokėsi, mes skridome – nebijojome.

Ūgis yra grožis, ne viena katė.

Ir su Ursa majoras V mėlynas dangus susitiksime.

Pirmaujantis:

Tačiau norėdami patikrinti, ar galite būti priimtas į kosmonautų korpusą,

Žaiskime dėmesio žaidimą« Jis skrenda - jis neskrenda“.

Lėktuvas, GARINĖLIS, RAKETA, Sunkvežimis, SRAIGTASOPTERIS, METRO

III. Padalijimas į įgulas.(kapitono pasirinkimas)

Pirmaujantis:

Įgulos skris į kosmosą įvairiose erdvėse prietaisai.

Padarykite mūsų naudojamą erdvėlaivį iš geometrinių figūrų.

Skrendame.

(geometrinių formų kompozicija)

Kiekviena įgula turi kuo greičiau pakilti į savo erdvėlaivį

Laivas. Norėdami tai padaryti, turite praeiti pro liuką (lanką).

IV. Žaidimas „Ką pasiimsime su savimi į kosmosą“

Pirmaujantis:

Vaikinai, nes keliauti į kosmosą visada ilgai,

Nepamirškite nieko pasiimti su savimi.

Pasakyti žodį:

  • Skrydis

Ką pilotas pasiima su savimi?

Puodelis, šaukštas, kaušas,

Mūsų rusiška... (matrioška, ​​bulvės).

  • Mums labai reikia draugų

Paimkite tūbelę... (limonadas, marmeladas, šokoladas).

  • Bendraukite su humanoidais

Mums reikia ne žibintuvėlio, o Galaktikos... (žodyno).

V. Pasiruošimas skrydžiui.

Eilėraščiai „Kosmoso skautai“(vaikai skaito eilėraščius)

1. Daug metų mokslininkų mintyse gyveno puoselėjama svajonė,

Pakilkite raketomis į tarpplanetinę erdvę.

2. Lunokhod - visureigis siunčia mums linkėjimus iš Mėnulio,

Jis sako: „Viskas gerai“ ir kviečia visus jį aplankyti.

3. Susirink, svajotojai, Mėnulis kabo lange,

Greitai būsime Lunokhode, važiuosime į Mėnulį.

4. Ant mėnulio jūros, ant lietaus jūros

Žmonių pasiuntinys plūduriuoja ant ratų.

Matoma televizijos ekranuose

Rusijos šalies Lunochodo pėdsakai.

Pirmaujantis:

Dėmesio! Visi ruoškitės startui!

Pasiruoškite paleisti!

Prisekite diržus!

Pritvirtinkite savo saugos diržus!

Užveskite variklį!

Reikia užvesti variklį!

Įgalinti kontaktus!

Yra įgalinimo kontaktai!

5,4,3,2,1 - pradžia!

Sveika! Sveika! Sveika! (skamba kosminė muzika)

Mes atsiribojome nuo mūsų planetos Žemės. Stebėkite instrumentų adatas.

Rodyklės yra tavo ir mano rankos. Pakartokite judesius po manęs.

Svarbu būti atsargiems erdvėje(kūno kultūros minutė).

VI. Žaidimas „Netikėtas objektas“

Pirmaujantis:

Kelyje sutinkame NSO, kad galėtume skristi aplink juos, turime juos pažinti

Kvadratas. Po kiekviena figūra reikia įdėti kortelę su norima

Pagal skaičių. (kiekvienai komandai suteikiami keli skaičiai ir skaičiai)

VII. Žaidimas „Kosmoso mokykla“

Pirmaujantis:

Norėdami susidoroti su visais kosmoso ekspedicijos sunkumais, turite gerai mokytis mokykloje Žemėje. Galbūt kitose planetose, toli, toli nuo Žemės, yra ir protingų būtybių – ateivių. Ir jie taip pat moko savo vaikus. Įsivaizduokime, kad esame tokioje mokykloje. Ko jie ten moko? Pasirodo, galite išspręsti ir pavyzdžius bei problemas.

Užduotys ekipažams.

1. Išspręskite pavyzdžius. Vietoje žvaigždučių įdėkite norimą simbolį.

4*1=5 4*1=3 7*1=6 7*1=8

2*2=4 4*2=2 9*2=7 5*2=7

2. Išspręskite problemas.

Kosmodrome buvo 5 raketos, dvi raketos išskrido. Kiek raketų liko?

Vaikinas danguje pamatė 3 žvaigždes, o paskui dar dvi. Kiek yra žvaigždžių?

Ar berniukas matė?

Poezija „Skrydis į kosmosą“(vaikai skaito eilėraščius)

1. Danguje dega tolimos žvaigždės,

Jie kviečia mūsų vaikinus apsilankyti.

Neilgai trukus ruošimės kelionei

Ir štai mes pasiruošęs skristi dabar.

2. Diktorius lieps „Dėmesio, pakilk!

Ir mūsų raketa skubės į priekį.

Jie mirksės atsisveikindami ir ištirps tolumoje

Auksiniai mylimos Žemės žiburiai.

3. Mes norime su tavimi susidraugauti, Luna.

Kad nebūtų nuobodu visą laiką vienam.

Paslaptingasis Marsas, šiek tiek palauk mūsų,

Galėsime užsukti ir pasimatysime pakeliui.

4. Mūsų mokslininkams keliai aiškūs,

Jie bus kosminėje tamsoje.

Bet šie keliai reikalingi tik tada,

Dėl geresnio gyvenimo Žemėje.

5. Nutieskime kelius į tolimus pasaulius,

Mes skrisime raketomis į Mėnulį.

O jei ten sutiksime savo bendraamžius.

Tada pakviesime jus apsilankyti.

6. Jūs, vaikinai, skubate į savo klasę.

Be studijų viskas nepavyks.

Tarp mūsų daugėja astronautų.

Bet be žinios jie nenuves jūsų į Marsą.

VIII. Žaidimas "Saturno žiedai"

Pirmaujantis:

Turite žiedus rankose, jais reikia pataikyti į taikinį.

(skaičiuojame, kiek žiedų išmetė kiekviena komanda).

IX. Viktorina

Pirmaujantis:

Prieš skrydį į kosmosą jūs ir aš ilgai tam ruošėmės,

Daug išmokome. Dabar patikrinsiu tavo žinias. Už teisingą atsakymą

Ženklas yra žvaigždutė.

Koks yra pirmojo astronauto vardas? Kada jis iškeliavo į kosmosą?

Kaip vadinasi mūsų planeta?

Kokia žvaigždė mums artimiausia?

Kokias Saulės sistemos planetas žinote?

Žemės palydovas?

Kokie gyvūnai buvo kosmose?

(pelės, žiurkės, tarakonai, bitės, varlės, šunys, beždžionės).

Pavadinkite kosmodromą, iš kurio kyla Rusijos raketos.

(Baikonūras)

Pavadinkite Rusijos moteris kosmonaute. (V. Tereškova, S. Savitskaja)

Galvosūkiai:

1. Drąsiai plaukioja danguje, aplenkdamas paukščių skrydį.

Žmogus tai valdo. Kas nutiko? /lėktuvas/

2. Nėra sparnų, bet šis paukštis skris ir nusileis mėnulyje /mėnulis/

Z. Milletas išsiliejo ant juodos skarelės.

Gaidys atėjo, bet buvo nelengva sukapoti. /žvaigždės/

4. Virš namelių šalia tako kabo papločio gabalas. /mėnulis /

5. Raguotas, bet nesmukęs. /mėnuo/

6. Na, o kuris iš jūsų atsakys, tai ne ugnis, bet skaudžiai dega.

Ne žibintas, o ryškiai šviečiantis, ir ne kepėjas, o kepantis? /Saulė/

7. Jis šviečia, blizga, sušildo visus./Saulė/

8. Nei plunksnos, nei sparno, bet greitesnis už erelį.

Kai tik išleis uodegą, išskris į žvaigždes./raketa/

9. Jis savo sparnu paliečia debesis beribiame vandenyne.

Jis atsiskleis – virš spindulių, išlietas iš sidabro./lėktuvas /

10. Kokį paukštį jis gieda?

Nestato lizdų, neveža žmonių ir krovinių? /lėktuvas /

11. Virš močiutės trobelės kabo gabalas duonos.

Šuo loja, bet negali jo pasiekti./mėnulis/

12. Mėlynas šalikas, raudonas rutulys,

Sukiojasi ant skarelės ir šypsosi žmonėms. Kas čia? /dangus, saule/

13. Laukas nematuotas, avys neskaičiuotos, piemuo raguotas. /Dangus, žvaigždės,

Mėnuo//

14. Sesuo eina aplankyti brolio, bet jis slapstosi nuo sesers. /mėnulis, saule/

15. Iš kurio kaušelio jie negeria, nevalgo,

Bet jie tik žiūri į jį./Ursa Major/

X. „Kosmoso labirintas“(Kapitonų konkursas).

Pirmaujantis:

O dabar kapitonų varžybos. priešais juos – kosminiai labirintai.

XI. „Kosminės estafetės“

1. „nesvarumas“

(kuri komanda ilgiau išlaikys balioną rate).

2. „Skrydis oro balionu“.

3. „Išeiti į atvira erdvė». (lankas)

HP. Išvada. Grįžti į Žemę. Apatinė eilutė.


Tikslai: įtvirtinti vaikų žinias tema „Erdvė“, lavinti giminingų žodžių atrankos įgūdžius, stiprinti garsų analizės įgūdžius, toliau mokyti derinti daiktavardžius su skaitvardžiais, parinkti priešingus žodžius, išplėsti ir praturtinti. leksika vaikai; vystytis foneminis suvokimas, loginis mąstymas, atmintis, mąstymas; moralinių jausmų ugdymas.

Įranga: astronautų portretai, garso analizės diagramos, temos nuotraukos: astronautas be gravitacijos, skafandras, erdvėlaivis, mėnulis

Pamokos eiga.

aš.Laiko organizavimas.

Skambink vienas kitam meiliai.

II.Pagrindinė dalis

1. Įžanginis pokalbis

Vaikinai, kokią šventę visa šalis švenčia balandžio 12 d.? ( vaikų atsakymas). Teisingai – Kosmonautikos diena.

Žmones visada traukė nežinomybė. Žmonių tyrinėjimas kosminėje erdvėje prasidėjo seniai. Pirmiausia į kosmosą buvo paleisti palydovai, o paskui žmonės buvo išsiųsti užkariauti kosmoso.

– Kas buvo pirmasis astronautas? (Jurijus Gagarinas). Mes visada prisiminsime šį drąsų žmogų. Kad ir kiek naujų žygdarbių būtų atlikta, jis visada išliks didvyriu.

Vaikinai, ar žinote pirmąją moterį astronautę? ( Valentina Tereškova). Kokius dar astronautus pažįstate? ( Ant lentos po vieną rodomi astronautų portretai.). (Antroji moteris yra kosmonautė Svetlana Savitskaja, pirmoji kosmonautė, išėjusi į kosmosą - Leonovas).

Daug žmonių padėjo rengti skrydžius į kosmosą: mokslininkai, dizaineriai, kariškiai ir daug statybininkų bei darbininkų, kurie statė kosmodromą, surinko raketą ir rengė astronautus.

Ar manote, kad kiekvienas gali būti astronautas? Koks turėtų būti žmogus, besiruošiantis skristi į kosmosą? ( Savybės).

Kaip vadinasi transportas, kuriuo skraido astronautai?

Kaip vadinasi kostiumas, su kuriuo skrenda astronautas?

Kur prasideda tavo kelionė?

Kaip vadinama astronauto būsena erdvėje?

Kas gali man pasakyti, kokioje planetoje tu ir aš gyvename?

Vaikinai, gal kai kurie iš jūsų prisimena šių planetų pavadinimus?

2. Nurodykite pamokos temą ir tikslą.

Pabandykime pasiruošti skrydžiui. Galbūt ateityje kas nors turės tokią galimybę.

3. Žaidimas „Kuris žodis skiriasi nuo kitų?

Išgirdę papildomą žodį, turite pakelti signalinę vėliavėlę.

1) Astronomas, astronomas, astronomas, gastronomas, astronomas.

Kurio žodžio trūksta?

Kas yra astronomas?

Kas yra bakalėjos parduotuvė?

2) Palydovas, palydovas, keliautojas, palydovas, palydovas.

Kurio žodžio trūksta?

Kas yra keliautojas?

Kas yra palydovas?

Ką bendro turi šie žodžiai?

4. Garsinė žodžio analizė MĖNULIS.

Atspėk mįslę.

Naktį danguje tik vienas blyškiaveidis... (mėnulis).

Jie siūlo užbaigti žodžio MOON garsinį-skiemeninį modelį.

Mes išdėstome žodžio MOON schemą. Rodomas paveikslėlis.

Fiziniai pratimai.

Mėnulyje gyveno astrologas ("Žiūrėdamas" per teleskopą)

Jis stebėjo planetas: (ranka rodyk į dangų)

Merkurijus - vieną kartą (apibūdinkite ratą rankomis)

Venera-dvi, (medvilnė)

Trys - žemė, keturi - Marsas, (atsisėskite)

Penki – Jupiteris, šeši – Saturnas, (pakreipti į dešinę – į kairę)

Septyni - Uranas, aštuoni - Neptūnas, (pasilenkti į priekį, pasilenkti atgal)

Jei nematai, išeik! (Išskleiskite rankas į šonus)

5. Suskaičiuokite iki 5

Vaikinai, ką astronautas mato pro langą? (žvaigždynai, planetos, kometos)

Suskaičiuokime, kiek žvaigždynų matėme?

Vienas žvaigždynas, du žvaigždynai, trys žvaigždynai, keturi žvaigždynai, penki žvaigždynai);

Viena tolima planeta, dvi...

Vienas dirbtinis palydovas,...

6. Žaidimas „Susiję žodžiai“.

Tu esi Mėnulio paviršiuje, atsakyk man, ką tu padarei? - jie nusileido mėnulyje.

Kokioje žemėje tu nusileidai? - į mėnulio.

Koks kitas Mėnulio gyventojų vardas? - lunatakiai.

Koks transportas vyksta į Mėnulį? - Mėnulio roveris.

Ką bendro turi šie žodžiai? Kaip turėtume juos vadinti?

7. Žaidimas „Pasakyk priešingai“.

Toli arti,

aukštas - žemas,

skristi - skristi,

kilimas - žemė,

šviesus - blankus,

ankšta – erdvi.

III.Pamokos santrauka.

Grafinis diktantas „Raketa“

mokytojas logopedas MBDOU darželis"Ray"

kombinuotas tipas

Oriolo sritis, Bolchovas, Rusija

Tema:Ši paslaptinga erdvė.

Tikslas: supažindinti su žvaigždynų simbolika, sužadinti susidomėjimą kosmosu; plėsti vaikų supratimą apie astronauto profesiją, ugdyti pagarbą šiai profesijai; lavinti vaizduotę ir fantaziją.

Pamokos eiga

Vaikinai, ar jums patinka naktį žiūrėti į dangų? Ką tu gali pamatyti danguje? (Žvaigždės, mėnulis.) Kiek žvaigždžių yra danguje? Jų yra begalė. Be debesų, giedrą vakarą dangus virš mūsų galvų nusėtas daugybe žvaigždžių. Atrodo, kad jie yra maži putojantys taškeliai, nes yra labai toli nuo Žemės. Tiesą sakant, žvaigždės yra labai didelės. Žvaigždės turi savo vardus: Polaris, Sirius, Vega ir kt. Žvaigždės susijungia į žvaigždynus, kurie taip pat turi savo pavadinimus: Avinas, Jautis, Dvyniai, Vėžys, Liūtas, Mergelė, Svarstyklės, Skorpionas, Šaulys, Ožiaragis, Vandenis, Žuvys.

Kosmosas visada domino žmogų. Ar kitose planetose yra oro? Ar yra gyvybė?

Ir taip mokslininkai, vadovaujami dizainerio S. Korolevo, išrado pirmąjį palydovą, sumontavo jame instrumentus ir paleido į kosmosą. Skrydis buvo sėkmingas. Mokslininkai nusprendė pakartoti skrydį, bet su gyvomis būtybėmis – tai buvo du haskių šunys: Belka ir Strelka, kurie saugiai grįžo į Žemę. Ir tada mokslininkai nusprendė išpildyti savo puoselėtą svajonę – pasiųsti žmogų į kosmosą.

1961 metų balandžio 12 dieną ši svajonė išsipildė. Kosmonautas Jurijus Gagarinas pirmą kartą pasaulyje sėkmingai skrido aplink Žemę erdvėlaiviu „Vostok“. Tai buvo didžiulis džiaugsmingas įvykis ne tik mūsų šaliai, bet ir visai žmonijai. Visi mūsų planetos žmonės džiaugsmingai sutiko pirmąjį kosmonautą.

Netrukus Gagarino žygdarbį pakartojo antrasis kosmonautas G. Titovas. Ir tada astronautų įgulų pradėjo daugėti. 2-3 kosmonautai pradėjo vykti į kosminius skrydžius. Tačiau mūsų laukė dar vienas įdomus įvykis: pirmoji pasaulyje moteris kosmonautė V. Tereškova išskrido į kosminį skrydį. Ir tada antroji moteris kosmonautė – S. Savitskaja. Daugelis kosmonautų pažvelgė į mūsų Žemę iš kosmoso, o tarp jų ir mūsų tautietis Konstantinas Feoktistov. Skrydžio metu astronautai mato ir stebi daug įdomių dalykų, daug dirba. Jie atlieka medicininius ir techninius stebėjimus, tyrinėja Žemės paviršių ir praneša Žemei apie vietas, kuriose buvo aptikta mineralų, praneša apie artėjančius uraganus, taifūnus ir avarines situacijas. stichinės nelaimės, apie gaisrus taigoje, patikslinti orų prognozes, teikti kosminius radijo ir televizijos ryšius. Štai koks sudėtingas ir įdomus yra astronautų darbas.

Namuose su knyga ir darželyje

Berniukai svajoja, merginos svajoja

Skristi į mėnulį.

Jie nuolat svajoja apie mėnulį

Ir net skraido... bet tik sapnuose.

Ar norėtumėte tapti astronautais? Koks, jūsų nuomone, turėtų būti astronautas? (Sveikas, stiprus, išmanantis, darbštus, drąsus, ištvermingas, atkaklus ir kt.)

Klausykite, aš jums papasakosiu apie bandymus, kuriuos astronautai turi atlikti Žemėje, kad galėtų susidoroti su panašiomis apkrovomis kosmose.

Įsivaizduokite, jei vienas iš jūsų būtų įdėtas į didžiulį rutulį, o didžiulis milžinas pradėtų mėtyti jį iš vienos rankos į kitą. Kaip tai priverstų jus jaustis? (vaikų atsakymai)

Ir štai dar vienas išbandymas: astronautas pasodinamas į kėdę, prisegamas diržais, o mašina siaubingu greičiu ima sukti ratą šia kėde: aukštyn, žemyn, šitaip, anaip.

Ir čia dar vienas dalykas: kai raketa pakyla, ji labai purto. Kad prie to priprastų, astronautas įkišamas į vibratorių ir pradeda tiek kratyti, kad negali iškratyti danties.

Bandymai labai rimti, bet visi astronautai su jais susidoroja lengvai. Kodėl manote? (Kadangi astronautai yra sveiki, stiprūs, treniruojami ir sportuoja.)

Visi kosmonautai yra sporto meistrai. Jie bėgioja, šokinėja ir mankštinasi kiekvieną dieną įvairių tipų sporto

Vaikinai, po mano istorijos tikriausiai bijote prisijungti prie kosmonautų korpuso? Kad būtume pasiruošę skrydžiui, taip pat pravesime šiuos mokymus.

Žaidimas lauke skirtas dėmesiui „Daryk tai ir nedaryk ano...“

Šauniai padirbėta! Visiems pavyko, visi įrašyti į kosmonautų korpusą. Dabar turime nuspręsti, ko astronautui reikia skrydžio metu.

Žaidimas „Kokius objektus paims astronautas skrisdamas“.

Taigi, praėjome mokymus ir pasiėmėme reikalingus daiktus. Ko dar mums trūksta? (Raketos.)

Raketą statysime pagal šį planą. Statysime iš kėdžių. (Vaikai stato raketą ir atsisėda.)

Vaikai, atsisėskite patogiai, greitai jūs pakilsite, o aš liksiu Žemėje ir stebėsiu jūsų skrydį.

(Vaikai skaičiuoja nuo dešimties iki vieno ir pakyla su komanda „Pradėti!“...)

Raketa pakilo į dangų

Ir tą pačią akimirką ji nuskubėjo.

Tik juostelė mėlyname danguje,

Jis liko baltas kaip sniegas.

Iki pasimatymo, vaikinai, geros kelionės!

Vaidmenų žaidimas „Kosmonautai“.

Panašūs straipsniai