Edukacinis valandos žaidimas ir sveikata. Edukacinė valanda „sveikatos taisyklės“

Amvrosievskaya vidurinė mokykla І-ІІІ №2 lygiai

Donecko srities Amvrosievskaya rajono taryba

Edukacinė valanda tema:

"Jūsų sveikata yra jūsų rankose"

Tikslas: ugdyti mokinius apie sveikos gyvensenos poreikį,

Atsakomybė už savo sveikatą, parodyk būdus palaikyti ir stiprinti

Sveikata, mokykite vaikus būdų, kaip pagerinti rezultatus. Ugdykite bekompromisį požiūrį į žalingus įpročius, propaguokite sveiką gyvenimo būdą.

Įranga: skaidrės „Parabolė apie drugelį“, demonstracinė medžiaga „Blogi įpročiai“, komandos narių emblemos, kamuoliai, raudonos, žalios ir mėlynos spalvos žetonai.

I dalis – teminė

II dalis – konkursas „Būsi sveikas, gausi visko“

Renginio eiga

Pamokos pradžioje mokiniai suskirstomi į tris grupes


  1. ^ Mokytojo įvadas.

Noriu pradėti mūsų renginį viena įdomia istorija. Tai istorija apie drugelį.

Senovėje gyveno – buvo išmintingas žmogus, pas kurį ateidavo patarimo. Jis padėjo visiems, žmonės juo pasitikėjo ir labai gerbė jo amžių, gyvenimo patirtį ir išmintį. Ir tada vieną dieną pavydus žmogus nusprendė sugėdinti išminčius daugelio žmonių akivaizdoje. Pavydus ir gudruolis sugalvojo visą planą, kaip tai padaryti: „Pagausiu drugelį ir atnešiu jį išminčiui savo užrištuose delnuose, tada paklausiu, kaip jis mano, kad drugelis mano rankose gyvas ar gyvas. miręs. Jei išminčius pasakys, kad aš gyvas, aš stipriai surišsiu delnus, sutraiškysiu drugelį ir, atplėšęs rankas, pasakysiu, kad mūsų didysis išminčius suklydo. Jei išminčius pasakys, kad drugelis miręs, aš atplėšiu rankas, drugelis išskris gyvas ir nepažeistas ir pasakys, kad mūsų didysis išminčius suklydo.

Taip ir padarė pavydusieji, pagavo drugelį ir nuėjo pas išminčius. Paklausus išminčiaus, kokį drugelį turi rankose, išminčius atsakė: „Viskas tavo rankose“.

Viskas mūsų rankose – ir sveikata, ir studijos, ir pagarba draugams, ir šeimos meilė...

Ir tolimesnis gyvenimas! Ar norite gerai gyventi ateityje? Pasistenkite dabar ir nesigailėsite ateityje. Jums tereikia mylėti save, mokėti priimti sprendimus, kurie jums bus naudingi, kad ir kokie sunkūs jums būtų. Ne visada tai, ko reikia, yra malonu. Kažkas nemėgsta plauti indų, bet tai būtina! Pagalba mamai, švara namuose... Kažkam nepatinka mokytis, bet be profesijos mūsų energingu metu gyvenimas bus įtemptas! Kažkas visada nemandagus, keikiasi ir su draugais, ir su

visi kiti, bet juk kažkada į jį grįš šitas nemandagumas. Tai įrodė laikas!

Sveikata yra pagrindinė žmogaus vertybė. Sveikatos nenusipirksi už jokius pinigus. Sergantis negalėsi įgyvendinti savo svajonių, negalėsi iki galo savęs realizuoti šiuolaikiniame pasaulyje... O būtent apie sveikatą, kaip ją išlaikyti, šiandien ir kalbėsime.

Sveikata yra visų laikų turtas. Ir tai prasideda vaikystėje. Jūsų sveikata yra tarsi lobis giliai žemėje. O norint surasti lobį, reikia labai pasistengti.

Norėdami būti sveiku žmogumi, pirmiausia turite atsisakyti žalingų įpročių. Dabar žaisime žaidimą.


  1. ^ Žaidimas - skanduokite "Naudinga - kenksminga"

(Vaikai choru atsako žodžiais „naudinga“, „kenksminga“ į mokytojo pasiūlytą variantą)

Pažvelkite į ryškią šviesą... (kenksminga).

Išskalaukite akis ryte... (naudinga).

Žiūrėti televizorių iš arti... (kenksminga).

Apsaugokite akis nuo smūgių... (naudinga).

Valgykite morkas, petražoles... (naudinga).

Trinti akis nešvariomis rankomis... (kenksminga).

Atlikite kūno kultūrą ... (naudinga).

^ 3. Mokytojo žodis.

Gyvenime labai sunku atsisakyti kažko viliojančio. Labai dažnai sutinkame, puikiai žinodami, kokios bėdos ir pasekmės sveikatai užklups. Kartais tokie veiksmai atliekami iš solidarumo su bendražygiais, iš noro nebūti juoda avimi, bet dažniausiai dėl to, kad nesuvokiama savo sveikatos vertė. Dabar kalbu su jumis apie pačius žalingiausius įpročius.

Kai kurie vaikai nori atrodyti kaip suaugę ir bando rūkyti, gerti vyną. Yra ir tokių, kurie bando narkotikus. Tai labai žalingi dalykai. Prie blogų dalykų lengva priprasti. Tada daug sunkiau atsikratyti pavojingo įpročio.

Rūkalius iš pradžių nepastebi, kaip nuodija savo kūną. Tačiau tabake yra stiprus nuodas – nikotinas. Jis lengvai prasiskverbia į kraują, kaupiasi vidaus organuose ir palaipsniui juos sunaikina. Tik žmogus to nepastebi iš karto. Taip, būna, kad po pirmos cigaretės pykina, sukasi galva. Tai yra kūno pavojaus signalas. Daugelis moksleivių rūko ne todėl, kad jiems patinka rūkyti, o todėl, kad nori atrodyti brandesni. O po kelerių metų rūkantis pradeda kosėti, užspringti bėgiodamas ar net eidamas, greitai pavargsta. O rūkalių laukia kvėpavimo takų ligos: astma, tuberkuliozė, vėžys.

Ne mažiau žalingas ir alkoholis. Nuo jo kenčia ir visi vidaus organai. Smegenų nuodijimas veda prie to, kad žmogus tiesiog – paprasčiausiai tampa kvailas, pablogėja atmintis, jam sunkiau išmokti naujų dalykų.

Narkotikai dažnai vadinami „balta mirtimi“. Kuo greičiau žmogus prie jų pripras, tuo greičiau miršta. Lėtiniai narkomanai paprastai gyvena trumpai. Narkotikai visiškai išsiurbia iš žmogaus visas jėgas. Nėra drąsos bandyti narkotikų. Bet jei žmogui pavyko atsisakyti, vadinasi, jis tikrai turi drąsos ir valios.

-Žinokite, kaip pasakyti NE visiems blogiems įpročiams.

^ 3. Scena „Pasirašius pas gydytoją“

Daktaro kabinetas. Gydytojas prie stalo kažką rašo. Pasigirsta beldimas į duris ir įeina senyvas ligonis.

Daktaras. Sveiki, atsisėskite. Kuo skundžiatės?

Pacientas. Taip, daktare, kažkas pradėjo nepavykti. Negaliu greitai bėgti, neužtenka kvėpavimo, sunkiai įlipu į 5 aukštą, blogai miegu, neturiu apetito.

Daktaras. Na, gerai, tau ne viskas svarbu (matuoja spaudimą, klauso, matuoja pulsą). Slėgis aukštas, pulsas dažnas, kvėpavimas netolygus. Pasakyk man, ar tu rūkai?

Pacientas. Taip, daktare, nuo 10 metų.

Daktaras. Ar tu geri alkoholį?

Pacientas. Na, ne tiek daug. Mėgstu alų, kasdien išgeriu po butelį.

^ Gydytojas. Ar sportuoji?

Pacientas. Na, ką tu, daktare, neturiu laiko, mėgstu miegoti.

Daktaras. Kiek tau metų, seneli?

Pacientas. Ką tu, daktare, koks aš tau senelis! Man tik 15 metų!

^ 4. Mokytojo žodis.

- Puiku vaikinai. Kaip manote, ar mūsų protėviai nerimavo dėl savo sveikatos?.. Žinoma, kad nerimavo. Ir tai atsispindi liaudies patarlėse ir priežodžiuose. Šias patarles galite perskaityti atlikę užduotį (grupėse); rinkti patarles.

Kiekvienas reikalas yra pataisomas... (jei žmogus sveikas).

Sveikame kūne sveikas protas).

Man skauda skrandį, ... (būkite tuščia burna).

Kas mėgsta sportuoti, ... (sveikas ir linksmas).

Greiti ir gudrūs... (liga nepasivys).

Be darbo ... (be poilsio).

Šiluma džiovina žemę, ... (o žmogus yra liga).

Prie silpnų ir ... (liga prilimpa).

Darbo laikas, ... (linksmybės - valanda).

Dirbo - ... (ilsisi).

Būsi sveikas – ... (gausi viską).

Serga – gydykis,... (o sveika – saugokis).

5. Diskusija.

Puikūs žmonės apie sveikatos vertę sakė taip:

„Sveikata brangesnė už auksą“ (W. Shakespeare'as).

„Sveikata niekada negali prarasti savo kainos žmogaus akyse, nes blogai gyventi be sveikatos ir gerovei, ir prabangai“ (N. G. Černyševskis).

„Devynios dešimtosios mūsų laimės priklauso nuo sveikatos“ (A. Šopenhaueris).

Neįkristi į sniegą (slidės).

6. Šis arklys neėda avižų,

Du ratai vietoj kojų.

Sėskite ant žirgo ir jodinėkite

Tiesiog geriau važiuoti (dviračiu).

7. Kaulinė nugara, kieti šeriai,

Draugiška su mėtų pasta

Stropiai mus aptarnauja (dantų pasta).

8. Gum Akulina - išėjo pasivaikščioti ant nugaros,

Ji ketina nusiplauti nugarą iki raudonumo (skalbimo servetėlėmis).

IV. Konkursas „Dvasios stiprybė“

Kiekvienos komandos atstovas turi greitai pripūsti balioną ir jį susprogdinti.

^ V. Konkursas „Sveikas – viskas puiku“!

Amerikiečių mokslininkai išsiaiškino, kad kai žmogus juokiasi, į jo plaučius patenka beveik tris kartus daugiau oro. Be to, juokas puikiai lavina balso stygas. Taigi juokkitės į savo sveikatą!

Kieno komanda juoksis užkrečianiau, laimės konkursą!

^ VI. Blitz turnyras kapitonams.

Mokytojas: „Sveikatos nenusipirksi – ji suteikia proto“ – tokiu šūkiu rengiame žaibo turnyrą. Už greitą ir teisingą atsakymą kapitonas atneša savo komandai tašką.

1. Auga pavasarį, žydi vasarą,

griūva rudenį,

Gėlė ne medus,

Gydo gripą, kosulį ir švokštimą. (Liepa)

2. Jis auga aplinkui

Ji yra ir priešė, ir draugė.

Kaip adatos - plaukai,

Uždengė visus lapus.

Nulaužti net plauką

Ir varvančios kaustinės sultys

Ant odos – bent rėk!

Oi, oi, pūslelės!

Bet jei tu su ja draugauji -

Jūs esate daug sveikesnis;

Jame yra vitaminų – lobis

Jie valgo jį pavasarį. (Dilgėlė)

3. Yra lenkta šaknis ir raguota,

Turtingas gydomosios galios

Ir gal du šimtmečiai - jis laukia žmogaus,

Miško tankmėje po kedro pušimi. (ženšenis)

4. Kodėl aš nukrypau nuo kelio

Ar aš einu toli?

Jei skauda kojas

Aš jiems padėsiu.

Uždėsiu ranką ant žaizdos

Skausmas aprimsta ir vėl

Pakeliui bus pėdos

Pasivaikščiokite su saule. (gyslotis)

5. Šlaituose auganti žolė,

Ir ant žalių piliakalnių.

Kvapas stiprus ir kvapnus

Ir jos žalias lapas

Einam arbatos.

Kokia piktžolė? Atspėk! (Origanum)

^ VII. Apibendrinant.

Skelbiami nugalėtojai. Komandos apdovanojamos diplomais.

VIII. Atspindys.

Kiekvienas žmogus turėtų rūpintis savo sveikata. Svarbiausia, kad nori būti sveikas!

Pagalvokite apie savo santykį su savo sveikata. Išreikškime spalvotai, kaip dabar elgsitės su savo sveikata.

Raudona Stengsiuosi vadovautis sveiku gyvenimo būdu.

Žalias– Nesu tikras dėl savo pasirinkimo.

Mėlyna„Aš taip pat neabejingas savo sveikatai.

Šiandien atlikome gerą darbą. Tikiuosi sveika

Gyvenimo būdas taps jūsų įpročiu ir nesukels sunkumų.

O kiekvieną dieną reikia pradėti su šypsena, tada bus kaip šventė.

Taigi būkite sveiki visi!

Larisa Šipulina

Tikslas: mokinių sveikos gyvensenos pagrindų formavimą, sąmoningą sveikatos taupymo taisyklių įgyvendinimą ir atsakingą požiūrį į savo sveikatą.

Užduotys:

Susisteminti „sveikatos“ sąvokos idėją apie tai, ko žmogui reikia ją išsaugoti ir stiprinti;

Susisteminti ir praturtinti mokinių idėjas apie mitybos ir asmens higienos taisykles, apie teisingą dienos režimą ir jos reikšmę organizmui;

Susisteminti ir plėsti mokinių supratimą apie vaistinių augalų vartojimo peršalimo, gripo profilaktikai būtinybę (erškėtuogės, motina ir pamotė, liepžiedžiai);

Skatinti mokinių sveikos gyvensenos poreikio ugdymą;

Lavinti loginį mąstymą, klausos ir regos dėmesį, atmintį, judesių koordinaciją, aktyvinti temos žodyną;

Ugdyti vaikų kalbą, prisidedant prie išsamių pagrįstų vaikų atsakymų dėl pagrindinių pedagogo klausimų;

Ugdykite rūpestingą požiūrį į savo sveikatą, bendravimo kultūrą (išklausykite draugo, nepertraukite jo, padėkite, jei jis negali susitvarkyti).

Pamokos eiga:

1. Organizacinis momentas.

1.1. Žaidimo pratimas „Įvertink savo sveikatą“.

Auklėtojas. Ant stalų turite trijų spalvų žetonus. Kurį pasirinkti, aš jums pasakysiu dabar:

1. Jei šiais metais niekada nesirgote, pasiimkite žalią žetoną.

2. Jei vieną ar du kartus sirgote, gerkite geltoną.

3. O jei sirgote dažniau, jūsų žetonas yra raudonas.

Ar pasirinkote? Šauniai padirbėta! Pritvirtinkite savo žetonus prie lentos.

Pažiūrėkite, kiek žalių žetonų! Šauniai padirbėta! Žiūrėk, turime ir geltonų, ir net raudonų. Tai yra, turime vaikų, kurių sveikata nesiseka. Šiandien turėsime neįprastą pamoką. Siūlau leistis į kelionę jūra, kurioje prisiminsime ir sužinosime, ką reikia daryti, kad būtume sveiki. Dabar iššifruosite šios šalies pavadinimą.

1.2. Žaidimo pratimas „Iššifruokite ir perskaitykite stebuklingos šalies pavadinimą“.

Auklėtojas. Padarykite žodį tik iš raidžių, kurios parašytos obuoliais, ir perskaitykite.

Vaikai skaito: „Sveikas“

Auklėtojas. Teisingai, šalies pavadinimas „Sveikas“. Siūlau keliauti burlaiviu (dėstytojas demonstruoja burlaivį, padeda ant lentos). Šis žemėlapis padės jums orientuotis jūsų kelionėje. Pažiūrėk ir prisimink. Eidami šiuo maršrutu pirmiausia turime plaukti į „Kapitonų“ salą. Tada praplauksime "Dead Ships" įlanką, tada plauksime į "Daily mode" salą, užkandžiausime "Sveika mityba" uoste, praplauksime "Movement is life" sąsiaurį, tada mes vyksime į „Higienos“ salą, tada plauksime į „Geros nuotaikos“ salą“. Šioje saloje jūsų laukia staigmena – keliomis spynomis užrakinta skrynia. Tačiau šių spynų raktus rasite salose, jei teisingai atliksite užduotis. O tada per sąsiaurį plauksime namo. Taigi, laikas leistis į kelią. Pasakyk man, koks mūsų kelionės tikslas? Teisingai, kad suprastum, ką reikia daryti, kad būtum sveikas žmogus.

2. Pagrindinė dalis.

Auklėtojas. Atsisėskite, atsipalaiduokite, užmerkite akis, įsivaizduokite, kad mūsų burlaivis neša jus per bangas, girdite bangų ošimą (jūros bangų garsus). Atidarykite akis, mes atviroje jūroje. Kelionėje turėsime daug galvoti, apmąstyti, o dabar darysime pratimus, kurie padės lavinti protinius gebėjimus (po tokių pratimų geriau pradės veikti smegenys).

2.1. Pratimai, skirti lavinti koordinaciją ir protinius gebėjimus.

Pratimas „Sumišimas“.

Dešinę ranką reikia uždėti ant galvos, kairę – ant pilvo. Tada lengvai paglostykite galvą ir sukamaisiais judesiais glostykite skrandį.

Nosies piešimo pratimas.

Turite įsivaizduoti, kad prie nosies galiuko pritvirtintas pieštukas ar tušinukas. „Nupieškite“ šiuo įsivaizduojamu įrankiu ore keletą aštuonių skaičių.

1 stotelė – Sala „Kapitonai“.

Auklėtojas. Taigi nepastebėjome, kaip išplaukėme į „Kapitonų“ salą. Norint gauti raktą, reikia atsakyti į kelis klausimus (mokytojas išima pluoštą „senovinio papiruso“ ir perskaito klausimus).

2.2. Pokalbis „Kas yra sveikata“.

1. Kaip paaiškintumėte, kas yra sveikata?

2. Koks yra vienas pagrindinių sveikatos rodiklių?

3. Vaikinai, kaip manote, ar galima ilgai gyventi be geros sveikatos?

4. Kokius žinai kūno gydymo būdus? (

5. Ką reiškia būti sveikam? Kaip tu tai supranti?

Auklėtojas. Teisingai atsakėte į klausimus, laikykite raktą. Kur plaukiame toliau, kas prisimena? Tai va, plauksime per „Mirusių laivų“ įlanką.

2 stotelė – „Negyvų laivų“ įlanka.

2.3. Trumpas pokalbis: „Kokius žalingus įpročius žinai?“.

Auklėtojas. Pažiūrėk pro žiūronus, čia daug nuskendusių laivų, galima rasti aptriušusių laivų, ant kurių išgyvena nusilpę, sergantys piratai. Visi jie vedė nesveiką gyvenimo būdą, turėjo daug žalingų įpročių. Kaip manote, kokių žalingų įpročių turėjo daugelis piratų?

Auklėtojas. Kokius dar blogus įpročius žinote? Teisingai, blogas įprotis kramtyti nagus, vartoti narkotikus, čiulpti pirštus. Duokim sveikų jūreivių priesaiką, pakartok po manęs: „Prisiekiame nepasiduoti žalingiems įpročiams. Prisiekiame! Prisiminkite šią priesaiką ir nesulaužykite savo žodžio. Turime greitai išeiti iš šios įlankos.

3 stotelė – sala „Dienos režimas“.

2.4. Trumpas pokalbis: „Kas yra kasdienybė ir kodėl ji reikalinga?“.

Auklėtojas. Pažiūrėkime į priekį. Artėjame prie salos „Dienos režimas“.

Kokia yra kasdienė rutina?

Kodėl reikia laikytis dienos režimo?

2.5. Didaktinis žaidimas „Sukurk teisingą kasdienybę“.

Auklėtojas. Dabar žaisime žaidimą „Sukurk tinkamą dienos rutiną“

Vaikai pasirenka reikiamus paveikslėlius ir išdėlioja juos teisinga seka, tada mokytojas pateikia pavyzdį, kaip teisingai išdėstyti paveikslėlius ant stalo, vaikai patikrina, ištaiso padarytas klaidas, aptaria, paaiškina, kodėl juos reikia dėti. tokia tvarka.


Auklėtojas. Atlikę užduotį, gausite kitą raktą. Eikime toliau. Užkandžiausime Sveikos mitybos uoste.

4 stotelė – „Sveikos mitybos“ uostas.

Auklėtojas. Šioje saloje gyvena žmonės, kurie žino, kaip teisingai maitintis.

2.6. Trumpas pokalbis: „Ką reiškia teisingai maitintis?“.

Auklėtojas.

Kaip manai, ar užtenka tik teisingai maitintis ir viskas, ir tu tikrai būsi sveikas?

Kaip žmogus jaučiasi prastai valgydamas?

Kodėl žmogui reikia valgyti?

2.7. Didaktiniai žaidimai: „Kenksminga – naudinga“, „Paskirstykite produktus ant lėkščių“.

Mažesni vaikai gaus atvirutes, ant kurių nupiešti skirtingi maisto produktai, ant signalo raudonai apvedžioja nesveikus, o sveikus – žaliai. Vyresni vaikai išdėliojami į lėkštes, ant kurių užrašomi vitaminų pavadinimai, atitinkami paveikslėliai, vaizduojantys maisto produktus, kuriuose yra didelis kiekis būtent tokio vitamino, koks yra užrašytas lėkštėje.

Auklėtojas. Šioje saloje supratome, kad žmogaus sveikata labai priklauso nuo to, ką ir kaip valgome. Maistas turi būti įvairus. Gaukite kitą raktą.

5 stotelė – sąsiauris „Judėjimas yra gyvenimas“.

2.8. Trumpas pokalbis: „Judėjimas yra gyvenimas“.

Auklėtojas. Ką dar reikia padaryti, kad būtum sveikas? Tai va, sportuok, daryk pratimus, tempk. Prašau jūsų išeiti iš kajutės į mūsų burlaivio denį. Dabar šiek tiek pailsėsime. Žaiskime pažįstamą žaidimą „Jūra nerimauja“.

2.9. Žaidimas raumenų įtampai mažinti „Jūra nerimauja...“.

Vaikai atlieka pratimus pagal muziką.

2.10. Kvėpavimo pratimas "Kvėpuokite per nosį".

Auklėtojas. Garsiausias kvėpavimo pratimas, kuris jau padėjo daugeliui žmonių, yra kvėpavimas kintamomis šnervėmis. Atsisėskite patogioje padėtyje. Nugara tiesi. Keletą kartų giliai įkvėpkite ir iškvėpkite. Ir pradėkite mankštintis. Įkvėpkite oro per dešinę šnervę, uždengdami kairę, tada iškvėpkite per kairę šnervę. Toliau įkvėpkite per tą pačią šnervę, per kurią ką tik iškvėpėte. Ir iškvėpkite per dešinę šnervę. Taip kvėpuokite 5-10 minučių. Norėdami sustiprinti veiksmą, galite mintyse įsivaizduoti, kaip ramiai kvėpuojate, ir iškvėpkite emocinį susijaudinimą. Kvėpavimo pratimai turėtų būti atliekami reguliariai.

2.11. Žaidimo pratimas baimei ir jauduliui numalšinti: „Blind Man's Bluff“.

Auklėtojas. Kontrastas tarp stipraus, aštraus akių užmerkimo ir ne mažiau ryžtingo akių išsipūtimo gerai tonizuoja veido raumenis, ramina nervų sistemą.

2.12. Žaidimo pratimas baimei ir jauduliui numalšinti: „Putojanti gyvatė“.

Auklėtojas. Garsus garsas „SHSHSH… SHCHSHSH…“, skleidžiamas pusę minutės, pašalina bet kokią baimę ir nerimą bent jau kitam pusvalandžiui. Bet kuri gyvatė patvirtins (vaikai tai daro). Mes susidorojome su baime.

6 stotelė – Higienos sala.

Auklėtojas. Nepastebėjome, kaip nuplaukėme į salą „Higiena“. Gyventojų šūkis: „Švara – sveikatos garantas“. Kas yra asmeninė higiena? Teisingai. Tai rūpinimasis savo kūnu, jo švara.

2.13. Mokomasis žaidimas „Tiesa, ne tiesa“.

Auklėtojas. Dabar žaisime žaidimą, kuris padės išsiaiškinti, kaip gerai išmokote higienos taisykles. Jei teiginys teisingas, suplokite rankomis, jei ne, trypkite kojomis.

Dantis valomės 2 kartus per dieną.

Išsivalykite dantis kieno nors kito šepetėliu.

Išskalaukite akis ryte.

Trinkite akis nešvariomis rankomis

Dėvėkite kažkieno drabužius.

Dėvėkite kažkieno batus.

Kasdien plaukite ausis.

Po naudojimosi tualetu nusiplaukite rankas.

Nusiplaukite veidą ryte ir vakare.

Žinokite, kaip naudotis nosine.

Nusiplaukite veidą ir kūną su muilu.

Šukuokite plaukus 3 kartus per savaitę.

Iš visų kūno dalių dažniausiai reikia plauti galvą.

Kartą per mėnesį trumpai kirpkite nagus.

Būtina trumpai kirpti nagus, nes po nagais kaupiasi nešvarumai ir mikrobai.

Auklėtojas. Užduotį atlikote. Gaukite raktą. Ir nepamirškite laikytis asmeninės higienos.

Nė viena kelionė neapsiėjo be laivo gydytojo ar žolininko. Dabar mūsų gydytojas užmins mįsles apie vaistinių savybių turinčius augalus.

Iš anksto paruoštas vaikas minė mįsles, vaikai spėlioja, vaikas parodo duoto vaistinio augalo paveikslėlį ir pasakoja, kodėl ir nuo kokių ligų šis augalas gali būti naudojamas.

2.14. Mįslės užminimas, vaistinio augalo paveikslėlio žiūrėjimas, pasakojimas apie augalo naudą žmogaus sveikatai.

7 stotelė – Sala „Gera nuotaika“.

Auklėtojas. Galiausiai nuplaukėme į paskutinę savo kelionės salą – „Geros nuotaikos“ salą. Šios salos gyventojų šūkis: „Daugiau šypsokis, mėgaukis kiekviena diena“. Mokslininkai išsiaiškino, kad kai žmogus juokiasi, į jo plaučius patenka beveik tris kartus daugiau oro. Be to, juokas puikiai lavina balso stygas. Taigi, juokkitės iš savo sveikatos. Nusišypsokime vieni kitiems ir garsiai juokkimės!

2.15. Netikėtumo akimirka „Spynų atplėšimas ant krūtinės“.


Auklėtojas. O štai skrynia, dabar atidarysime spynas. Krūtinėje yra tai, kas vertingiausia žmogaus gyvenime. Kaip manote, kas tai yra? Žinoma, tai yra sveikata. O skrynioje tau skanėstai, tai vaisiai, nes juose daug vitaminų. Galite juos išbandyti po pamokų. Atėjo laikas grįžti.

3. Baigiamoji dalis.

3.1. Atsipalaidavimo pratimas.

Auklėtojas. Užmerkite akis, įsivaizduokite, kad mūsų burlaivis greitai plaukia ant bangų, burlaivis sklandžiai siūbuoja palei bangas. O štai žemė priekyje. Atmerk akis. Pagaliau mes namie. Mūsų kelionė baigėsi.

3.2. Atspindys „Burlaivių vėliavos“.

Vaikai savo paveiksluose piešia virš burlaivių vėliavų.

Jei pamoka patiko ir visas užduotis sėkmingai atlikote savarankiškai, vėliavėlę nuspalvinkite žaliai.

Jei pamokoje tau buvo sunku, bet pats sugebėjai sugalvoti teisingą atsakymą, vėliavėlę nuspalvink geltonai.

Jei pamokoje jums buvo labai labai sunku susidoroti su užduotimi ir jums reikia mokytojo pagalbos, nudažykite vėliavėlę raudonai.

Krymo Respublikos Švietimo, mokslo ir jaunimo ministerija

Krymo Respublikos biudžetinė švietimo įstaiga

„Kerčės internatinė mokykla su patobulintu fiziniu pasirengimu“

Edukacinė valanda – žaidimas

„Švara yra raktas į sveikatą“

Pedagogas:

Ekskursija Yu.S.

Kerčė, 2018 m

Edukacinis valandinis žaidimas: „Švara – raktas į sveikatą!

Tikslas: ugdymas ir atsakingo požiūrio formavimas į sveikatos išsaugojimą, kaip svarbiausią žmogaus, visuomenės, valstybės vertybę, pagrindą veiksmingam oraus išsilavinimo gavimui, raktą į patogų, dvasiškai kupiną gyvenimą, produktyvią veiklą.

Užduotys:

    supažindinti mokinius su rūpestingo žmogaus požiūrio į savo sveikatą tradicijomis ir papročiais;

    formuoti atsakingą požiūrį į savo sveikatą;

    kūno kultūros ir sporto priemonėmis padėti įveikti žalingus mokinių įpročius;

    propaguoti sveiką gyvenimo būdą;

    informuoti ir agituoti jaunąją mūsų ugdymo įstaigos kartą;

Reikalingos įrangos ir dizaino sąrašas:

    scenos stalas;

    Vienkartiniai indai;

    šiukšlių maišas;

    panika (šluota);

    kėdės vaikams;

    muzikinis „Merry Charging“ akompanimentas;

    dainos „Pačiūžos“, „Big Wash“ iš filmo „Maša ir lokys“, Linksma mankšta;

    Ant lentos užrašyta patarlė „Švara – raktas į sveikatą“.

Renginio eiga:

Skamba muzika minus „Pačiūžos“ iš animacinio filmo „Maša ir lokys“. IV grupės mokiniai įeina į salę ir atsisėda. Išeina lyderiai.

Pranešėjas1: Mieli mūsų dalyviai. Šiandien mūsų renginys skirtas sveikatai, kuris vyks su šūkiu: „Išsaugosiu savo sveikatą! Aš padėsiu sau!"

2 pranešėjas: Esame tikri, kad kiekvienas iš jūsų gerai žino, kad sveikata yra mūsų turtas ir ją reikia saugoti.

1 pranešėjas: Atkreipkite dėmesį į žodžius, kurie užrašyti lentoje.

Garsiai skaito „Švara – raktas į sveikatą“

2 pranešėjas: Kaip supranti jo prasmę?

Mokiniai kalba, paaiškina žodžių reikšmę.

1 pranešėjas: Dabar klausykite eilėraščio ir atspėkite, kas ar apie ką jis yra.

2 pranešėjas: Visi šunys pažįsta Vaniją ir urzgia iš tolo:

Jis apsieina be vonios, jis prarado įprotį šukutės,

Jo nosies kišenėje niekada nėra nosinės.

Jam nereikia šaligatvio!

atsega apykaklę,

Per griovius ir balas jis eina tiesiai į priekį!

1 pranešėjas: Portfelio neštis nenori – tempia jį žeme.

Diržas nuslydo į kairę pusę, iš kelnių blauzdos buvo išplėštas kuokštas.

Tiesą sakant, nesuprantu: ką jis veikė, kur jis buvo?

Kaip atsirado dėmės ant kaktos? Kas yra šis studentas?

2 pranešėjas: Ar atspėjote, koks galėtų būti šio mokinio vardas?

Mokiniai atsako.

1 pranešėjas: Teisingai. O ką reikia padaryti, kad netaptum kaip šis berniukas?

Mokiniai atsako.

2 pranešėjas: Kokie jūs geri bičiuliai! Ką tik paminėjote asmens higienos taisykles.

1 pranešėjas: Ar laikotės šių taisyklių?

Mokiniai atsako.

2 pranešėjas: Dabar mes tai patikrinsime.

Mįslės.

1 pranešėjas: Lygus, kvapnus, švariai išplaunamas

Kiekvienas turi turėti... (muilas)

2 pranešėjas: Kaulas nugara, šereliai ant pilvo,

Užšoko ant palisado

Išvarė visą purvą. (dantis šuniukas)

1 pranešėjas: Net dvidešimt dantų

Garbanoms ir kuokštams.

Ir po kiekvienu dantimi

Plaukai klosis iš eilės. (šukos)

2 pranešėjas: Atsigulk kišenėje ir saugokis

Riaumoja, verkia ir purvina.

Jie išauš ryto ašarų upeliais,

Nepamirškite apie nosį. (Nosinė)

1 pranešėjas:Šauniai padirbėta. Visos mįslės išspręstos.

2 pranešėjas: Kiekvienas turi laikytis asmeninės higienos taisyklių. Ne tik žmonės, bet ir gyvūnai.

Eilėraštis "Reikia, reikia rytais ir vakarais praustis!"

1 pranešėjas: Dabar pamatėte, kaip atrodo sveikas žmogus.

2 pranešėjas: Jis gražus, besišypsantis, patenkintas gyvenimu.

1 pranešėjas: Tačiau kartais būna visiškai priešingai.

Pasakos „Kolobokas nauju būdu“ scenarijus

Skaitytojas: Senelis ir močiutė gyveno pasakoje,

Daug metų gyveno kartu

Paseno, susirgo

Jėgų nebėra!

Pamiršau užsakymą

Aplink namą yra purvo ir dulkių,

Grindys neplautos, indai taip pat

Tai mikrobų prieglobstis.

O mikrobams to reikia

Purvas yra jų pačių aplinka,

Ligos nešiotojams

Gyventi čia tiesiog gražu.

Į langą įskrido musė

Ir dūzgia iš džiaugsmo:

Skristi: Liksiu čia ilgam

Aš gyvensiu, o ne taip pat!

Skaitytojas: Tuo tarpu mūsų močiutė,

Nubraižytas statinės apačioje

Ir brangiam seneliui

Iškepė bandelę.

Moteris: Senelis ir senelis!

Ar ne laikas mums pietauti?

Iškepiau bandelę

Jis turi rausvą pusę

Ant lango atšąla

Taip, laukiame prie stalo!

Skaitytojas: Mūsų meduolis vėsta,

Apžiūrėjo namą

Kolobokas: O, kur aš nuėjau?

Kas tai per griūtis?

Dulkės, neplauti indai,

Trupinių jūra ant stalo

Taip, musė vis dar skraido

Prieina prie manęs.

Skaitytojas: Išsigandęs meduolis

Ir jis bėgo:

Kolobokas: Geriau eisiu į tankų mišką

Nei purve aš dingsiu.

Skaitytojas: nuriedėjo taku,

Ir žvėris bėga link

Vilna blizga saulėje

Ir kokia tvarkinga išvaizda.

Kiškis: Kolobok, labas, labas!

Aš tave valgysiu pietums!

Juokauju, aš nevalgysiu!

Kokią žinią atneši?

Kolobokas: Aš palikau savo močiutę ir senelį!

Aš nenoriu su jais gyventi!

Jie platina mikrobus

Namas purvinas ir dulkėtas

Leisk musės žvėriui skristi

Kaip aš galiu būti dabar?

Kiškis: O, tu kvailas meduolis,

Geriau padėkite jiems.

Kolobokas: Nemokyk manęs įstrižai

Pats, koks švarus!

Skaitytojas: Kolobokas suvyniotas,

Ir vilkas eina link

Švarus, pjaustytas, gražus

Su madinga skrybėle ant kaklo.

Vilkas: Kolobok, kur tu eini?

Ar galite patekti į problemos esmę?

Kolobokas: Aš palikau savo močiutę ir senelį!

Aš nenorėjau su jais gyventi!

Namas pilnas purvo ir dulkių,

Man nereikia šito namo!

Kiškis sugėdino mane

Pats purve, manau, negyveno?

Vilkas: Tu tikrai tinginys

Kur tu gyveni - padėk ten!

Kolobokas: Nemokyk manęs vilko

Bijote išsipurvinti?

Ir lapė link jo

Pasakoje sutiksi tik tokį žmogų.

Vilna dega saulėje

Visi perpildymai,

O lapė baltadantė,

Milo šypsosi.

Lapė: O, ką aš matau miške

Iš kur tu, ateik arčiau.

Papasakok apie bėdą

Gal galiu padėti?

Kolobokas: Aš palikau savo močiutę ir senelį!

Aš nenorėjau su jais gyventi!

Namas pilnas purvo ir dulkių,

Man nereikia šito namo!

Kiškis sugėdino mane

Vilkas davė patarimą.

Lapė: O ir aš tave suvalgyčiau

Taip, man gaila senų žmonių

Kaip jiems padėjote?

Ir jūs bėgate.

parodyk man šį namą

Na, aš tave valgysiu vėliau...

Skaitytojas: Kolobokas apsisuko

Taip su Lisa porai

Jie atėjo į senelių namus,

Išvalyti.

Ir namuose triukšminga

Taip, darbai įsibėgėja.

Kiškis su vilku šluoja dulkes,

Purvas išimamas, nuplaunamas, trinamas.

Padeda Kolobok

Ir lapė užsiima verslu,

Greitai, greitai tuose namuose

Visos grindys blizgėjo.

Musė su tuo neištvėrė

Nusprendė pasilikti namą

Jie išspyrė ją pro langą.

Lapė: Skriskite toli

Neik prie šio namo dabar

Ir paimkite mikrobus

Taip, būk su jais!

Skaitytojas: Tada moteris lėtai atvyko su savo seneliu:

Senelis: Kas yra, baba!

Moteris: Kas yra, seneli?

Senelis: Mūsų namai spindi švara

Moteris: Ak, koks gražus vaizdas!

Senelis: Net ligoniai atsitraukė

Moteris: Ir nebėra ligų!

Kolobokas: Miela močiute ir seneliu,

Šie gyvūnai padėjo...

Visi šiame miške žino

Iš mikrobų – tikėkitės bėdų!

Švara yra raktas į sveikatą!

Tai aš dabar žinau.

Padėsiu namuose

Saugokite švarą!

2 pranešėjas:Štai kas gali nutikti tiems, kurie nesilaiko asmeninės higienos taisyklių.

1 pranešėjas: Mūsų nuostabios atostogos eina į pabaigą. Pabandykime kartu suformuluoti sveikos gyvensenos taisykles.

Mokiniai išsako savo požiūrį, padeda vedėjai. Be to, mes kartojame sveikos gyvensenos taisykles.

    išlaikyti savo kūną, būstą ir drabužius švarius;

    valgyti teisingai;

    laikytis dienos režimo;

    susitvardyti;

    judėkite daugiau.

1 pranešėjas: Vaikinai, ar neprieštaraujate mūsų atostogas užbaigti smagiomis vaikų mankštomis?

Muzikinė mankšta

Apibendrinant

Atspindys

Informacijos šaltiniai:

https://nsportal.ru/nachalnaya-shkola/vospitatelnaya-rabota/2017/06/26/interaktivnaya-igra-chistota-zalog

SM "Gimnazija Nr. 29"

„Savo sveikata rūpinkitės nuo mažens!

Edukacinė valanda GPA

parengė Arzamaskina E.G. Pradinės mokyklos mokytoja

Saranskas, 2014 m


Tikslas: mokinių atidaus ir atsakingo požiūrio į savo sveikatą formavimas.

Užduotys:

    supažindinti mokinius su žmogaus sveikatą stiprinančiais ir silpninančiais veiksniais;

    diegti asmens higienos įgūdžius, racionalios mitybos įgūdžius;

    ugdyti neigiamą požiūrį į blogus įpročius;

    išmokti vertinti ir palaikyti savo sveikatą;

    ugdyti bendravimo kultūrą.

Įranga: kompiuteris, projektorius, ekranas, garso aparatūra.

Prarado pinigus, nieko neprarado

prarastas laikas - daug prarastas,

Praradau sveikatą, praradau viską.

Edukacinės valandos eiga:

– Šiandien turime neįprastą edukacinę valandą. Pas mus atvyko daug svečių. Apsisuk, nusišypsok svečiams, pasisveikink.- "Sveiki!" Jie sako susitikime, linkėdami sveikatos, todėl sveikiname jus, mūsų brangūs svečiai.Ir mes taip pat turime „Magic Screen“ svečiuose, jis mums šiandien padės. Linkiu visiems kūrybinės sėkmės ir geros nuotaikos!

(1 skaidrė)

Kiekvienas žmogus gimdamas gauna nuostabią dovaną – sveikatą. Ji, kaip burtų lazdelė, padeda išpildyti brangiausius norus.

Ar prisimenate V. Katajevo pasaką „Gėlė-septyni gėlė“? Jame pasakojama apie tai, kaip vieną dieną burtininkė padovanojo mergaitei Zhenya gėlę su septyniais įvairiaspalviais žiedlapiais. Verta nuplėšti žiedlapį, jį mesti ir pasakyti stebuklingus žodžius, kai tik išsipildė koks noras. Kai Ženijai liko paskutinis žiedlapis, ji pamatė liūdną berniuką Vitją, kuriam skaudėjo koją ir kuris dėl to negalėjo bėgioti ir žaisti su kitais vaikais. Žmona jo pagailėjo, nuplėšė paskutinį žiedlapį ir palinkėjo, kad Vitya pasveiktų. Ir Viktoras tapo sveikas. Čia pasaka baigiasi.

Ir aš noriu tau įteikti dovaną. Noriu padovanoti septynių spalvų gėlę, kuri gali išpildyti 1 tavo norą. Paskaitykite, kokie troškimai užrašyti ant jo žiedlapių.

(laimė, sveikata, akademinė sėkmė, pinigai, jėga, intelektas, grožis.)

Pagalvokite, ko labiausiai norėtumėte ir kokį vienintelį žiedlapį nuplėštumėte?

Jūsų norai ir nuomonės skiriasi. Pagalvokime, kas žmogui gyvenime yra svarbiausia?

Taigi, svarbiausias dalykas mūsų gyvenime yra mūsų sveikata. Nes sveikas žmogus galės įgyti gerą išsilavinimą, gauti gerą darbą, užsidirbti, auginti sveikus vaikus ir būti gražus bei laimingas.

Vienas iš pagrindinių sveikatos rodiklių yra gyvenimo trukmė. Kur nėra sveikatos, negali būti ir ilgaamžiškumo.

Mūsų edukacinė valanda vadinama choru „Savo sveikata rūpinkitės nuo mažens!

Tikriausiai atspėjote, apie ką mes kalbame? Šiandien kalbėsime apie tai, ką jūs pats galite padaryti, kad pagerintumėte savo sveikatą, kokie yra blogi ir geri įpročiai.

2. Siūlau leistis į kosminę kelionę su Mažuoju princu.

(2–4 skaidrės – muzikos garsai)

Mes nusileidome planetoje. Mus džiaugsmingai pasitinka ateiviai, parodo kaip gyvena ir ką gali. Pagrindinis šios planetos gyventojų šūkis yra „Norime būti sveiki“

– Ką daro šios planetos gyventojai, kad išlaikytų savo sveikatą?

(5 skaidrė) NEPAMIRŠKITE!

vadovauti sveikam gyvenimo būdui;

praleisti mažiau laiko prie televizoriaus ir kompiuterio,

laikytis higienos taisyklių; vaikščioti lauke;

temperamentas; užsiimti sportu, turizmu;

užsiimti įdomų ir naudingą darbą;

– O dabar pažiūrėkime, kaip išmanote rūpinimosi savo sveikata taisykles. Aš pradėsiu, o tu tęsi.

Rhymes žaidimas.

Vanduo šniokščia čiaupe:

„Nusiplauk savo švaresnį...“ (veidus)

Plieninių vamzdžių kramtymas

Jei esi švarus………. (dantys)

Greitai pavirs nagais

Nenukirpti ...... (nagai).

Prakaitavau vonioje valandą -

Pasidarė lengvas, švarus ...... .. (kūnas).

Nuo vaikystės žmonės visiems pasakojo

Tas tabakas yra mirtinas ……… (nuodas).

Paskelbė kovą su bacilomis:

Švariai nusiplaukite rankas su ……… (muilu).

(6–8 skaidrės – muzikos garsai)

Ir štai mūsų kelyje yra nauja planeta. Kas gyvena šioje planetoje, pasakysite sau klausydamasis Antoine'o de Saint-Exupery kūrinio „Mažasis princas“ ištraukos

„Kitoje planetoje buvo girtuoklis. Mažasis princas su juo išbuvo labai trumpai, bet po to tapo labai nelaimingas.

Pasirodęs šioje planetoje, girtuoklis sėdėjo tylėdamas ir žiūrėjo į priešais išrikiuotas butelių armijas – tuščias ir pilnas.

- Ką tu darai? – paklausė mažasis princas.

- Geriu, - niūriai atsakė girtuoklis.

- Kodėl?

- Pamiršti.

- Ką pamiršti? – paklausė mažasis princas. Jam pagailo girtuoklio.

„Noriu pamiršti, kad man gėda“, – prisipažino girtas ir palenkė galvą.

- Kodėl tau gėda? - paklausė mažasis princas, jis tikrai norėjo padėti vargšui.

- Gera gerti! - paaiškino girtuoklis, ir daugiau iš jo nebuvo įmanoma išgauti nė žodžio.

Ar tau patiko ši planeta? Kodėl?

Ar norėtumėte būti šioje planetoje? (vaikų atsakymai)

Klausykite vokiečių rašytojo Gėtės žodžių

(9 skaidrė)

Svarbiausias dalykas, kurį turėtumėte žinoti apie alkoholį...

(10 skaidrė)

Išvada.

(11–13 skaidrės – muzikos garsai)

Ir štai mūsų kelyje yra nauja planeta. Kas gyvena šioje planetoje, pasakysite patys išklausę sceną, kurią vaikinai jums paruošė.

Puslapis "Kas rūko tabaką yra savo paties priešas"

Istorija, kurią jums papasakosime

Istorija, kurią jums parodysime

Istorija, kuri netrukus įvyks

Tai visai ne fantazija, o atvirkščiai.

Byla su Papiroskin

Razgadkinas:

Susipažinkime. Aš esu privatus detektyvas Razgadkinas. Norėčiau paprašyti visų susirinkusiųjų prisistatyti.

(Visi prisistato)

Tragišką Papiroskino atvejį tiriu jo žmonos prašymu. Gali būti, kad buvo pasikėsinta nužudyti.

Taigi, jūs visi, ponai, vakar buvote vakarėlyje Gospitrimovos namuose. Iš ten sąmonės netekęs Papiroskinas greitosios medicinos pagalbos automobiliu buvo nuvežtas į ligoninę. Kur, laimei, suteikus medicininę pagalbą, jis atgavo sąmonę. Bet liudyti jis kol kas negali. Taigi, nuo jūsų parodymų priklauso, kaip greitai sugausiu nusikaltėlį. Liudytoja Glyadelkina, tu pirmasis atradai auką. Ką galite pasakyti tyrimui?

Glyadelkinas: Įėjau į kambarį ir pamačiau Papiroskiną, sėdintį fotelyje su knyga rankoje. Jo galva buvo nuleista. Iš pradžių maniau, kad jis miega. Tačiau ši nenatūrali laikysena mane įspėjo. Paskambinau jo žmonai ir kitiems svečiams. Nustatėme, kad Papiroskinas be sąmonės, ir iš karto iškvietėme greitąją pagalbą.

Razgadkinas:

Ačiū už parodymus. Dabar norėčiau išgirsti, ką sako Gostepriimovų namų šeimininkė.

Svetingumas:

Iš karto supratau, kad kažkas negerai su Papiroskinu. Turėjau nuostabių patiekalų: šviežiausio kumpio, marinuotų agurkų, net sumuštinių su raudonais ir juodaisiais ikrais! Puikūs gėrimai! Platus pasirinkimas! Bet Papiroskinas nieko nelietė. Ir jis kažkaip nervinosi...

Razgadkinas:

Tuo tikrai sunku patikėti. Ar nenorėtumėte išbandyti šio skanėsto? Ar jis visai neturėjo apetito?

Svetingumas:

Iš viso. Aš net nevalgiau nė kąsnio!

Razgadkinas:

Taigi rašykime:

1. Apetito stoka. Tai gali būti raktas į nusikaltimą. Tęskime liudininkų apklausą. Liudytojas susierzinęs, ką galite pasakyti tyrimui?

Susierzinęs:

Papiroskinas man atrodė arba piktas, arba įsitempęs, sunerimęs, susierzinęs. Apskritai man nepatiko jo būklė.

Razgadkinas:

Taigi rašykime:

2. Nervinė būsena. Dabar žodis liudininkui Požarovui.

Gaisrai:

Su Papiroskinu kalbėjomės penkiolika minučių. Ir visą tą laiką jis man pasakojo apie gaisrą, kilusį jo bute. Siaubinga istorija! Sudegė beveik visi baldai... Tačiau jis nesakė, kodėl kilo gaisras. Jis tik kartojo: „Tai aš kaltas... tai aš kaltas...“ Jis džiaugėsi, kad dar gyvas. Ugniagesiai atvyko greitai.

Razgadkinas:

Ugnis... Hm... Tai įtartina! Taigi rašykime:

3. Gaisras bute. Dabar paklausykime, ką sako liudytojas Kukharkina.

Kukharkina:

Papiroskino visai nemačiau ir su juo nekalbėjau. Visą vakarą praleidau virtuvėje, padėjau šeimininkei gaminti. Neturėjau laiko žiūrėti į svečius, bet išgirsti - girdėjau ...

Razgadkinas:

ką girdėjai?

Kukharkina:

Ilgą laiką už sienos girdėjau laužantį kosulį. Ketinau eiti paklausti ar tau reikia pagalbos? Gal kas nors ir užpuolė, bet tada šeimininkė liepė svečius vaišinti karštai ir aš nuėjau į svetainę.

Razgadkinas:

Taigi Papiroskinas kosėjo. Taigi rašykime:

4. Stiprus kosulys. Taip, byla pradeda ryškėti. Reikia išsiaiškinti dar vieną dalyką. Liudytojas Smell, ką gali mums pasakyti?

Kvapai:

Kai dėjome Papiroskiną ant neštuvų, užuodžiau baisų kvapą. Jis taip smirdėjo iš burnos! Tiesiog košmaras! Aš beveik vemiau!

Razgadkinas:

Labai svarbi detalė! Ačiū! Taigi rašykime:

5. Blogas burnos kvapas. Liudytojas Fingers, prašau jūsų įspūdžių.

Pirštai:

Įėjau į kambarį iškart po to, kai jie atrado Papiroskiną. Rankoje turėjo knygą. Kai ją nunešiau, atkreipiau dėmesį į pirštus. Jie buvo geltoni. Ne ryškiai geltona, ne bananų geltona, o kaip senas, džiovintas majonezas.

Razgadkinas:

Ačiū, pone Paltsev. Jūsų rodmenys labai tikslūs. Taigi rašykime...

6. Nešvarūs geltoni pirštai. Mums liko paskutinis liudytojas, ponas Zubovas. Ką galite pasakyti apie tyrimą?

Dantys:

Papiroskinas gulėjo fotelyje pramerkęs burną, o aš atkreipiau dėmesį į jo dantis. Jie buvo tokie geltoni! Ar norėtumėte sužinoti, koks buvo šios geltonos spalvos atspalvis?

Razgadkinas:

Ne, ne, liudytojas, ačiū. Atsisėskite. Parašykime:

7. Geltoni dantys. Na, gerai, gerai. Man jau aišku, kas atsitiko Papiroskinui. Bet pagal tyrimo taisykles privalome klausyti daktaro Želudkino, kuris apžiūrėjo auką. Prašau, daktare, praneškite tyrimo rezultatus.

Želudkinas:

Poną Papiroskiną apžiūrėjau ligoninės priėmimo skyriuje. Uždėjau jam termometrą ir patikrinau pulsą. Seselė paėmė kraujo tyrimą...

Pacientui buvo žema temperatūra, greitas pulsas, mažas deguonies kiekis kraujyje. Kai jis atgavo sąmonę, liepiau atlikti plaučių rentgenogramą. Štai tokia išvada. Parašyta medicininiais terminais, iki galo neskaitysiu. Pagrindinė išvada tokia, kad aukos plaučiai labai suodę...

Razgadkinas:

Ačiū Daktare. Taigi rašykime:

8. Rūkyti plaučiai. Tai pagaliau viską išaiškina. Dabar tiksliai žinau, kas atsitiko Papiroskinui. Ir tu?

Kas atsitiko Papiroskinui?

Ką padarė Papiroskinas?

Kodėl Papiroskinas susirgo?

Mokytojas:

Pažiūrėkite, kiek kenksmingų medžiagų yra tabako dūmuose.

(14 skaidrė)

Rūkalius pažeidžia nervų sistemą. Asmuo tampa susijaudinęs arba slopinamas. Įtakoja širdies darbą. Nikotinas lengvai prasiskverbia į kraują, kaupiasi vidaus organuose ir palaipsniui juos ardo. Rūkantys vaikinai greitai pavargsta, silpna atmintis, prastas dėmesys. Tabako rūkymas sutrikdo plaučių, per kuriuos kvėpuojame, veiklą, išsivysto tokios ligos kaip astma ir tuberkuliozė. O tie, kurie pradeda rūkyti anksti, sulaukę 40-50 metų, gali susirgti plaučių vėžiu ir mirti.

– Pažiūrėkite, kas laukia kiekvieno rūkaliaus.

(15–17 skaidrė)

Vieni rūko norėdami patikti kitiems, tai yra, nori išsiskirti ne žiniomis, ne gebėjimu dirbti, ir parodyti save kaip suaugusius. Ar rūkant yra bent truputis vyriškumo? Pavyzdžiui, Yu.Gagarinas – pirmasis kosmonautas, A.Suvorovas – genialus vadas – jie tapo žinomi dėl tokių charakterio savybių kaip vyriškumas, tikslingumas. Ir įvardink bent vieną žmogų, kuris į istoriją įėjo dėl to, kad rūkė. Pradėti rūkyti lengva, tačiau atsisveikinti su šiuo įpročiu yra daug sunkiau.

Išvada

Kūno kultūros minutė

(18–19 skaidrės – skamba muzika)

Daug laiko praleidžiate mokykloje. Kokius pratimus darome jūs ir aš, kad būtume sveiki? (atliekame kūno kultūrą, akių gimnastiką, kvėpavimo pratimus)

3.Išvada

– Kiekvienas žmogus sugeba priprasti prie bet kokių veiksmų, pojūčių. Kažkas įpratęs eiti miegoti anksti, kažkas vėluoja, kažkas įpratęs kęsti skausmą, o kažkas ne.– Kas atsitinka žmogui? (studentas atsako – įprotis)– Kaip galima pavadinti įpročius, padedančius saugoti sveikatą, ją išsaugoti?Ką apie įpročius, kurie kenkia sveikatai? (atsakymai)(20 skaidrė)

Kaip žalingi įpročiai veikia žmogų? (sugadina jo sveikatą)

Tokie dalykai kaip tabakas, alkoholis, narkotikai yra ne tik žalingi, bet ir pavojingi gyvybei. Visa tai yra pavojingos gyvybei ir sveikatai medžiagos, kurių moksleiviai neturėtų vartoti.

Kamuolys

Dabar atliksime eksperimentą. Ar jums patinka pūsti balionus?

Kas gali padėti pripūsti balioną?

Pažiūrėk, koks jis gražus. Labai panašus į linksmą, linksmą mažą žmogutį.

Dabar pažiūrėkite, kaip blogi įpročiai veikia mūsų kūną. (išleistas balionas)

Tas pats atsitinka ir su žmogaus oda. Ji tampa suglebusi, išblyškusi, negraži.

4. Refleksija.

(Vaikai gauna du popieriaus lapus, ant kurių nupiešti balionai.)

Kviečiu susimąstyti ir užsirašyti savo gerus ir blogus įpročius.

(Rašo vaikai)

Kas kiek gerų įpročių surašė? (vaikų atsakymai)

Norint išsiugdyti gerus įpročius, reikia įdėti pastangų, kruopštumo. Galite atsikratyti blogų įpročių ir išsiugdyti gerus. Svarbiausia priimti tvirtą sprendimą ir nuo jo nenukrypti.

Pasirinkite įpročius, kurių norite atsikratyti.

Kaip atsikratyti blogų dalykų? (išmesti)

Atsikratykime savo žalingų įpročių dabar. (Suglamžyti ir išmesti)

-Ką renkiesi? Šviesa ar tamsa?

(21–22 skaidrės)

Kas žino, kaip gyventi pagal laikrodį Ir vertinu kiekvieną valandą Jums to nereikia ryte Pabusk dešimt kartų. Ir jis nesakys Jis per tingus keltis Sportuokite, nusiplaukite rankas Ir pasikloti lovą. Ar jis laiku apsirengs Nusiplauk ir valgyk. Ir prieš skambant varpui Sėdi prie stalo mokykloje. Klubo valandą noriu užbaigti viena istorija: Buvo išmintingas žmogus, kuris žinojo viską. Vienas žmogus norėjo įrodyti, kad išmintingas žmogus ne viską žino.Suspaudęs drugelį rankose, jis paklausė: „Pasakyk man, šalavija, kuris drugelis yra mano rankose: miręs ar gyvas?Ir pats galvoja: „Jei gyvasis sakys – užmušiu, o mirusysis – išleisiu.“ Išminčius pagalvojęs atsakė: „Viskas tavo rankose“.Mūsų sveikata yra mūsų rankose. Dėl savo sveikatos galite būti patikimiausiasrūpinkis tik savimi. Mokytojas: – Atminkite, kad sveikata yra brangiausia, ką žmogus turi. Tai reiškia, kad jis turi būti apsaugotas.

(23 skaidrė)


Linkiu jums:

    niekada nesirgti;

    tinkamai valgyti;

    būk linksmas;

    daryti gerus darbus;

apskritai vadovaukitės sveika gyvensena!

– Ačiū, vaikai, už šią nuostabią edukacinę valandą!
Naudotos literatūros sąrašas. 1 .Borisova N.V., Fedorova N.V. Apie mokytojų požiūrį į sveikatą tausojančias technologijas// Liaudies mokykla. - 2004. - Nr. 1.S.23 - 24.2. Žigulevas A.M. Rusų liaudies patarlės ir posakiai. – Udmurtija, 2000 m.3. Laptevas A.K. Sveikatos piramidės paslaptys. M., 2002 m4. Smirnovas N.K. Sveikatos tausojimo ugdymo technologijos mokytojų ir mokyklų darbe. – M.: ARKTI, 20035.Šatokhina L.F. Sveikatos mokymas: Ugdymo proceso organizavimo gairės. - M .: poliruotas, - 2005 m

6. Derekleeva N.I. Motoriniai žaidimai, treniruotės ir sveikatingumo pamokos. M., VAKO, 2004 m

7. Krupitskaya L.I. Būk sveikas. M., VAKO, 2005 m

8. Derekleeva N.I. Klasės vadovo vadovas 1-4 langeliai. / Redagavo I.S. Artyukhova / M., VAKO, 2007 m

9. Kovalko V.I. Sveikatos tausojimo technologijos pradinėje mokykloje. / Tekstas / 1-4 langeliai., M .: VAKO, 2004.

10. Obukhova L.A. Naujos 135 sveikatos pamokos, arba gamtos gydytojų mokykla. M.: VAKO, 2013 m

Panašūs straipsniai