Piešimas vyresniųjų grupėje. Piešimas darželyje

Piešimas vyresniųjų grupėje „Kaip mes su mama (tėčiu) paliekame darželį“

Tikslai ir uždaviniai: kad vaikai norėtų savo piešinyje perteikti susitikimo su tėvais džiaugsmą. Stiprinti gebėjimą piešti žmogaus figūrą, perteikti suaugusiojo ir vaiko figūros dydžio skirtumą. Sustiprinkite techniką naudodami spalvotus pieštukus. Sukurkite džiaugsmą iš sukurto įvaizdžio.

Pamokos eiga:

Sveiki bičiuliai. Mes turime piešimo pamokas su jumis. Atsisėskime tiesiai ir kol kas paimkime viską iš rankų.

Vaikinai, klausykite įdomaus eilėraščio, kurį jums paruošiau.

Mūsų mėgstamiausias vaikų darželis

Mūsų mėgstamiausias vaikų darželis!
Jis visada labai džiaugiasi mus matydamas!
Linksmai sveikina rytą,
Kviečia visus pusryčių
Jis išveda mus pasivaikščioti,
Ir šoka, ir dainuoja...

Ir be mūsų jam liūdna, nuobodu,
Jis pamiršta apie žaislus.
Net naktį jis miega ir laukia:
Gal kas nors ateis...

Na, žinoma, mes darome
Nepalikime vieni -
Tik truputį pailsėkime
Ir vėl eikime pas jį...
Ir vėl būsime laimingi
Mūsų mėgstamiausias vaikų darželis!

(E. Grudanovas )

Apie ką šis eilėraštis? Kodėl, vaikinai, einame į darželį? (Kad neliktume vieni namuose; kol tėvai dirba, išmokti rašyti, skaityti; žaisti su draugais)

Vakare pas tave ateina mama ir tėtis. Ir tu eini namo kartu. Mama klausia, kas buvo įdomaus darželyje? Ir klausykite kito eilėraščio:

Apie save ir apie vaikinus

Saulė dingo už namų,
Išeiname iš darželio.
sakau mamai
Apie save ir apie vaikinus.
Kaip dainavome dainas chore,
Kaip jie žaidė šuoliu,
Ką mes išgėrėme?
Ką valgėme
Ką skaitėte darželyje?
Sakau tau nuoširdžiai
Ir apie viską išsamiai.
Žinau, kad mama domisi
Žinoti apie
Kaip mes gyvename.

(G. Ladonščikovas)

Jūs grįžtate namo su mama ir tėčiu laimingi. Papasakok, kas įdomaus nutiko. Nupieškime tave ir tavo mamą bei tėtį, einančius namo iš darželio. Kas gali pasakyti, kuo skiriasi suaugusiojo ir vaiko figūros? Kuo mamos ir tėčio drabužiai skirsis?

Vaikinai, pažiūrėkite į lentą. Aš jums parodysiu, kaip nupiešti žmonių figūras. Pradedame nuo liemens stačiakampio, tada piešiame sijoną, kojas, rankas, galvą ir veido bruožus. Jei tai tėtis, tai pieškite kelnes (kojelių brūkšneliais nebraižome. Tada piešiame vaiko figūrėlę, ji bus mažesnė.

Svetlana ČERVIAKOVA

Pamokos santrauka šia tema"Juokinga boa susiaurėjimas Goša» .

(vyresnioji grupė)

Tikslas: Tęsti prisidėti:

Tokių psichinių procesų vystymasis Kaip: dėmesys, atmintis, mąstymas,

Lavinti vaizduotę, kūrybinius gebėjimus;

Vaikų suvokimo, orientacijos erdvėje, sensomotorinės koordinacijos ugdymas;

Savarankiškumo ugdymas, elgesio savivalė;

Ugdymo tikslai:

Išmokykite vaikus atsargiai brūkštelėti pieštuku

Stiprinti vaikų žinias apie technologijas piešimas.

Vystymo užduotys:

Ugdykite kūrybinę vaizduotę, nuolatinį susidomėjimą piešimas.

Ugdykite spalvų suvokimą ir kompozicijos jausmą.

Pagerinkite rankų ir rankų smulkiąją motoriką.

Ugdykite formavimo gebėjimus.

Edukacinės užduotys:

Ugdyti estetinį požiūrį į vaizdą per gėlių įvaizdį.

Ugdykite grožio jausmą.

Įranga:

Baltas A4 dydžio popierius, paprastas pieštukas, spalvoti pieštukai, spalvoto popieriaus kvadratėliai 5x5 cm, klijų pagaliukas.

Pamokos eiga:

MOKYTOJAS. Kartoninėje dėžutėje gyveno pieštukas. Per savo trumpą gyvenimą jis niekada nepajudėjo iš savo vietos, o tik gulėjo ir svajojo.

Ir tada vieną dieną jo brangiausias noras pradėjo pildytis.

Kai Alena padėjo mamai išvalyti spintą, ji pamatė dėžutę, paėmė ją, atidarė ir pieštuką kalba:

Netrukdyk man svajoti, mergaite!

„Nustok gulėti ir nieko nedaryti“, sako Alena, „geriau pažaiskime“.

"Bet aš nemoku žaisti, aš moku tik svajoti", - atsakė jai pieštukas.

Viskas gerai, aš tave išmokysiu.

Alena paėmė pieštuką ir pradėjo dažyti. O pieštukas iš karto pamatė, kad jis labai talentingas ir... pažiūrėsim, kas bus?

(Mokytojas nupiešia apskritimą ant popieriaus lapo)

MOKYTOJAS. Vaikai, kokia čia figūra?

VAIKAI. Apskritimas.

MOKYTOJAS. Kas gali būti apvalus?

VAIKAI. Saulė, rutulys, arbūzas...

MOKYTOJAS. Šauniai padirbėta. Bet tai ne saulė, ne rutulys, ne arbūzas.

(Iš apskritimo ant popieriaus lapo nubrėžiama vyniojimo linija)

MOKYTOJAS. Dabar, jūsų nuomone, kas tai yra?

VAIKAI. Kamuolys ant virvelės...

MOKYTOJAS. gerai. Mūsų pieštukas dar nebaigė piešti, pažiūrėkime toliau.

(Lakšte piešiame lygiagrečiai "kūnas boa susiaurėjimas» )

MOKYTOJAS. Kas dabar prieš mus?

VAIKAI. Kelias prie ežero...

MOKYTOJAS. Koks tu puikus žmogus. Bet pieštuko dar nėra užbaigė paveikslą, jis traukia akis...

(Akių apdaila)

MOKYTOJAS. Ką jums primena mūsų piešinys?

VAIKAI. Gyvatė, kirminas...

MOKYTOJAS. Puiku, koks tu protingas – štai kas boa, jo vardas yra Gosha. Nupieškime jo burną (piešti) Kokia Gošo nuotaika?

VAIKAI. Linksmas, linksmas...

MOKYTOJAS. O kad Goša visada būtų geros nuotaikos, padovanosime jam įvairiaspalvį skėtį. Juk tikriausiai žinote, kad gyvatės nemėgsta šalčio, jos net šliaužia ant kelmų ir šiltų akmenų pasikaitinti saulėje. (klijuokite iš anksto paruoštus kūgius, sukurdami "skėtis").

Taigi, dabar mūsų Goša visada šypsosis ir visiems pakels nuotaiką. Nupieškime panašią Gošą, o vakare padovanosime mamoms ir tėčiams gerą nuotaiką.

VAIKAI. tegul.

Vaikai piešia boa susiaurėjimas, dažyti jį, klijuoti kūgius, formuoti "skėtis".

Kurdamas piešinį mokytojas veda fizinę minutę:

Eilėraščiai apie gyvatę

Kartą eidamas per mišką, (vaikščioti vietoje)

Aš rinkau grybus ateičiai, (imituoti rinkimą į krepšelį)

Staiga iššliaužia iš žolės (atlikite bangas primenančius judesius kūnu)

Aš dėviu juokingus nėrinius!

„Kodėl tu nežiūri savo žingsnio? (pasilenkti į priekį)

Jis sako, suklaidindamas mane!

"Kas tu esi?" klausiu griežtai (išskleidžiame rankas)

"Tu nežinai? Aš esu gyvatė!

Jau buvau išsigandusi (slepia veidą rankose)

Staiga pasidarė labai baisu

Bet nėriniai tik nusijuokė (apsiversk pats)

Ir šliaužė aplink mane.

„Mano nauda yra didžiulė, (rankomis nubrėžkite platų ratą)

Aš visai nekenksmingas (kratome pirštus)

Ir aš save vadinu labai kukliai - (glosto sau per galvą)

Paprastasis boa konstriktorius!

Pabaigoje klases Mokytojas siūlo pažiūrėti vienas kito piešinius, užduoti klausimus boa konstriktoriai.

Publikacijos šia tema:

Edukacinių užsiėmimų vizualinei veiklai (modeliavimui) 4–5 metų vaikams santrauka „Boa constrictor“ Vaizdinės veiklos (modeliavimo) 4-5 metų vaikams „Boa constrictor“ santrauka Tikslas: Įtvirtinti gebėjimą iš plastilino iškočioti ilgą dešrelę.

GZhel modelių piešimo pamokos vyresniojoje grupėje santrauka. Tikslas: - toliau supažindinti vaikus su Gzhel tapyba. Užduotys:.

Vyresniųjų grupės „Kiaulpienės“ pamokos apie netradicinį piešimą santrauka. Vyresniųjų grupės „Kiaulpienės“ pamokos apie netradicinį piešimą santrauka. Programos turinys: Ugdykite piešimo įgūdžius naudojant.

Pamokos apie netradicinį piešimą vyresniųjų grupėje „Kiaulpienės“ santrauka Uždaviniai: Ugdyti piešimo įgūdžius netradicinėmis technikomis „Piešimas suglamžytu popieriumi“, „kietas teptukas“. Stiprinti vaikų žinias.

Pamokos vyresniųjų grupėje apie piešimą „Tapyba apie vasarą“ netradicine piešimo technika (spausdinimas delnais) santrauka Tikslas: Mokyti.

Nupieškite rožinį flamingą. Neužmirštamieji rūke. Žvaigždėtas dangus. Pavasario lašai. Šventiniai fejerverkai. Tam tikras modelis iš liaudies amatų. Kiekvienas šio skyriaus leidinys kelia konkretų vaizduojamojo meno tikslą. Ir žingsnis po žingsnio parodoma, kaip tai pasiekti. Daugybė paruoštų užrašų, skirtų geriausiems piešimo užsiėmimams ir GCD.

Teigiamos idėjos, padedančios mentoriauti jauniems menininkams, gimusiems iš mūsų pačių darbo patirties. Klasikinio piešimo ir visų rūšių netradicinių vaizduojamojo meno technikų užsiėmimai. Skirta tiek vaikams, tiek vyresniems vaikams. Pasirinkite ir naudokite savo mokymo veikloje.

Piešiame su vaikais bet kokia tema, kartu su MAAM

Yra skyriuose:
Pagal grupes:

Rodomos publikacijos 1-10 iš 11518.
Visi skyriai | Piešimas. Pastabos piešimo pamokoms, GCD

GCD santrauka piešimui naudojant ebru techniką „Frosty patterns“ antroje jaunesniojoje grupėje Abstraktus tiesiogiai švietėjiška veikla švietimo srityje "Meninė kūryba" tema "Šalčio modeliai" EBRU technikoje II jaunių grupėje Parengta: mokytoja 2 ml gr Rocheva Jekaterina Vasilievna Vizinga, 2019 Pagrindinis ugdymas regione:...

Klasė dailės terapijoje antrajai jaunesniajai darželio grupei. Netradicinis būdas piešimas siūlu"Stebuklingos gėlės". Tikslai klases : 1. Toliau mokyti vaikus įvairiais netradiciniais būdais piešimas, pristatyti naują neįprastą vaizdinę medžiagą. 2. Sukurti...

Piešimas. Pastabos piešimo pamokoms, GCD - Pastabos piešimo pamokoms „Magic Flower“ vidurinėje grupėje pagal federalinį valstybinį švietimo standartą

Leidinys „Piešimo pamokos „Stebuklinga gėlė“ vidurinėje grupėje santrauka...“ Piešimo pamokos vidurinėje grupėje „Stebuklinga gėlė“ santrauka Vaikų veiklos rūšys: žaidimas; komunikabilus; produktyvus; švietimas ir moksliniai tyrimai; grožinės literatūros suvokimas. Tikslas: plėsti vaikų supratimą apie spalvas; tobulinti įgūdžius...

Vaizdų biblioteka "MAAM-pictures"

Pastabos apie piešinį „Raudonoji vasara praėjo“ Tikslai: Vaikas turi išvystytą vaizduotę, kuri realizuojasi įvairiose veiklose; Vaikas išlavino stambiąją ir smulkiąją motoriką Tikslai: Ugdymas: Ugdyti savarankiškumą, pasitikėjimą ir iniciatyvą. Vystymasis: ugdykite kūrybiškumą...

Pastabos apie piešimą „Vaikai daro pratimus“ Tikslai: Vaikas turi išvystytą vaizduotę, kuri realizuojasi įvairiose veiklose; vaikas išlavino stambiąją ir smulkiąją motoriką Tikslai: Ugdomasis: Sukurti sveikos gyvensenos norą, kelti susidomėjimą sportuoti Lavinantis:...

Tikslas: - išmokyti vaikus piešti medžių lapus „Piešimas vatos tamponu“ technika; - Atidžiai mokykite, pažiūrėkite į modelį ir vadovaukitės juo; - Stiprinti žinias apie spalvas (raudona, geltona); – Išmokite džiaugtis rezultatu. Parengiamasis darbas: Stebėti...

Piešimas. Pastabos piešimo pamokoms, GCD - Pastabos piešimo pamokoms antroje jaunesniųjų grupėje „Medžiai mūsų svetainėje“

Tikslas: Išmokyti vaikus piešinyje sukurti medžio atvaizdą. Tikslai: Mokomasis: Išmok piešti objektus, sudarytus iš tiesių vertikalių ir pasvirusių linijų; Išmokite dėti vaizdus visame popieriaus lape, piešti didelius, ant viso lapo. Toliau mokytis piešti...


OOD parengiamojoje grupėje santrauka Ugdymo sritis: Meninė kūryba. Tema: „Mano mėgstamiausias žaislas“. Ugdymo sričių integravimas: Grožinės literatūros skaitymas, pažinimas, meninė kūryba, bendravimas. Bendravimas: - lavinti žodinę kalbą....

Biblioteka „Švietimo ir ugdymo programos darželyje“, vadovaujama M. A. Vasiljevos, V. V. Gerbova, T.S. Komarova

Komarova Tamara Semenovna – Maskvos valstybinio humanitarinio universiteto Estetinio ugdymo katedros vedėjas. M.A. Šolochovas, nusipelnęs Rusijos Federacijos mokslininkas, pedagogikos mokslų daktaras, profesorius, Tarptautinės pedagoginio ugdymo mokslų akademijos tikrasis narys, Tarptautinės pedagoginės akademijos tikrasis narys, Saugumo, gynybos ir teisėsaugos akademijos tikrasis narys. Daugelio darbų įvairiais ikimokyklinio ugdymo pedagogikos, pedagogikos istorijos, estetinio ugdymo, ikimokyklinio ir pradinio mokyklinio amžiaus vaikų auklėjimo ir ugdymo tęstinumo klausimais autorė; mokslinės mokyklos įkūrėjas ir vadovas. Vadovaujant T. S. Komarova apgynė daugiau nei 80 kandidatų ir daktaro disertacijų.

Pratarmė

Vadovas „Dailinės dailės pamokos vyresniojoje darželio grupėje“ skirtas ikimokyklinio ugdymo įstaigų mokytojams, dirbantiems pagal M.A. redaguojamą „Švietimo ir mokymo programą darželyje“. Vasiljeva, V.V. Gerbova, T.S. Komarova.
Knygoje yra vaizdinės veiklos programa vyresniajai grupei ir užrašai apie piešimo, lipdymo ir aplikacijos užsiėmimus, išdėstytus tokia tvarka, kokia jie turėtų būti atliekami. Tačiau tai nereiškia, kad pedagogai turėtų aklai laikytis knygoje siūlomos tvarkos. Kartais gyvenime reikia keisti seką, pavyzdžiui, mokytojas keičia pamokų temą, nulemtas regioninių ypatumų, poreikio sumažinti atotrūkį tarp dviejų klasių, kurios yra tarpusavyje susijusios turiniu, ar poreikio lavinti ugdymo įgūdžius, ir tt
Knygoje pateikiami užsiėmimai parengti atsižvelgiant į 5–6 metų vaikų amžiaus galimybes bei psichologines ypatybes ir remiasi šiomis nuostatomis.
Vaizdinė veikla yra viso ugdomojo darbo ikimokyklinio ugdymo įstaigose dalis ir yra tarpusavyje susijusi su visomis kitomis jo sritimis: supančiu objektyviu pasauliu, socialiniais reiškiniais, gamta visa jos įvairove; susipažinimas su įvairiomis meno rūšimis – tiek klasikiniu, moderniuoju, tiek liaudies, įskaitant literatūrą, taip pat įvairia veikla vaikams.
Vaiko ugdymui ir vystymuisi ypač svarbus piešimo, lipdymo ir aplikacijos užsiėmimų ryšys su įvairiais žaidimais. Įvairus ryšys su žaidimu didina vaikų susidomėjimą ir vaizdine veikla, ir žaidimu. Tokiu atveju būtina naudoti įvairias bendravimo formas: kurti įvaizdžius ir gaminius žaidimams („graži servetėlė lėlės kampeliui“, „gyvūnų žaislų skanėstas“ ir kt.); lošimo metodų ir technikų naudojimas; žaismingų, netikėtumų akimirkų, situacijų („susidraugauti meškiui“, „nupiešti drugelio sparnus - jo dekoracijas lietus nuplovė nuo sparnų“ ir kt.) panaudojimas visų rūšių veikloje (piešimas). , modeliavimas, aplikacijos). Būtina suteikti vaikams galimybę pavaizduoti, kaip jie žaidė įvairius vaidmenų ir lauko žaidimus.
Norint praturtinti figūrines idėjas, lavinti estetinį suvokimą ir vaizduotę, sėkmingai įsisavinti vaikų vaizduojamąjį meną, svarbus užsiėmimų ir didaktinių žaidimų santykis. Daugiau apie tai galite sužinoti iš knygos „Vaikų meninio kūrybiškumo ugdymo tęstinumas darželyje ir pradinėje mokykloje“. Knygoje taip pat pateikiami pamokų užrašai, kaip kurti didaktinius žaidimus su vaikais, kuriuos mokytojai gali panaudoti dirbdami su vaikais vyresniosiose ir parengiamosiose grupėse.
Vaikų kūrybiškumo ugdymui svarbu sukurti estetinę raidos aplinką, palaipsniui įtraukiant vaikus į šį procesą, sukeliant jiems džiaugsmą, malonumą iš jaukios, gražios grupės aplinkos, žaidimų kampelių; kuriant grupę panaudojant individualius ir kolektyvinius vaikų sukurtus piešinius bei aplikacijas. Didelę reikšmę turi estetinis užsiėmimų apipavidalinimas, apgalvotas medžiagų užsiėmimams parinkimas, piešinių, aplikacijų popieriaus formatas, atitinkantis vaizduojamų objektų dydį ir proporcijas, popieriaus spalvą; apgalvotas vaizdinių priemonių, paveikslų, žaislų, daiktų ir kt. pasirinkimas.
Svarbi emocinė vaikų savijauta klasėje, kurią kuria jiems įdomus turinys, draugiškas mokytojų požiūris į kiekvieną vaiką, ugdomas pasitikėjimas savo jėgomis, pagarbus suaugusiųjų požiūris į vaikų meninio ugdymo rezultatus. veikla, jų panaudojimas projektuojant grupės ir kitas vaikų globos įstaigos patalpas, ugdant vaikų teigiamą, draugišką požiūrį vieni į kitus ir kt.
Bet kokių ikimokyklinio amžiaus vaikų, įskaitant 5–6 metų vaikus, gebėjimų ugdymas grindžiamas tiesioginio daiktų ir reiškinių pažinimo, juslinio ugdymo patirtimi. Būtina lavinti visų tipų suvokimą, į objektų, jų dalių formos ir dydžio įsisavinimo procesą įtraukti kintamus abiejų rankų (ar pirštų) judesius, kad būtų įtvirtintas rankų judesių vaizdas, sensomotorinė patirtis, ir jo pagrindu vaikas vėliau gali savarankiškai kurti įvairių daiktų ir reiškinių vaizdinius . Ši patirtis turėtų būti nuolatos turtinama ir plėtojama, formuojant vaizduotę apie jau pažįstamus objektus.
Norint ugdyti vaikų kūrybinių sprendimų laisvę, būtina mokyti juos formuojančių judesių, rankų judesių, kuriais siekiama sukurti įvairių formų objektų atvaizdus, ​​pirmiausia paprastų, o vėliau sudėtingesnių, atliekant bet kokią veiklą (piešimą, skulptūrą ir aplikaciją). ). Tai leis vaikams pavaizduoti įvairius supančio pasaulio objektus ir reiškinius. Kuo geriau vaikas įvaldys formuojančius judesius antroje jauniausioje, o paskui vidurinėje grupėje, tuo lengviau ir laisviau jis vyresnėse grupėse kurs bet kokių objektų vaizdus, ​​rodančius kūrybiškumą. Yra žinoma, kad bet koks tikslingas judėjimas gali būti padarytas remiantis turimomis idėjomis apie tai. Rankos atliekamo judesio idėja formuojasi tiek vizualinio, tiek kinestetinio (motorinio-lytėjimo) suvokimo procese. Formuojantys rankos judesiai piešiant ir lipdant yra skirtingi: piešinyje vaizduojamų objektų erdvinės savybės perteikiamos kontūro linija, o lipdant - mase ir tūriu. Rankų judesiai piešiant skiriasi savo pobūdžiu (spaudimo jėga, apimtis, trukmė), todėl kiekvieną į pedagoginį procesą įtrauktą vizualinės veiklos rūšį nagrinėsime atskirai.
Svarbu atsiminti, kad visų rūšių vaizdinė veikla turi būti tarpusavyje susijusi, nes kiekvienoje iš jų vaikai atspindi supančio gyvenimo objektus ir reiškinius, žaidimus ir žaislus, pasakų vaizdus, ​​darželinius eilėraščius, mįsles, dainas ir kt. Vaizdų kūrimas piešimas, modeliavimas, aplikacijos ir kūrybiškumo formavimas yra pagrįsti tų pačių psichinių procesų (suvokimo, vaizdinių vaizdų, mąstymo, vaizduotės, dėmesio, atminties, rankų įgūdžių ir kt.) vystymu, kurie, savo ruožtu, vystosi šiuose veiklos rūšys.
Visuose užsiėmimuose svarbu ugdyti vaikų aktyvumą, savarankiškumą, žadinti norą kurti kažką naudingo kitiems, įtikti vaikams ir suaugusiems. Vaikai turėtų būti skatinami prisiminti, ką įdomaus matė aplinkui, kas jiems patiko; išmokti lyginti objektus; suaktyvindami vaikų patirtį paklauskite, ką jie jau nupiešė ar nulipdė panašiai, kaip tai padarė; pakvieskite vaiką, kad parodytų visiems vaikams, kaip galima pavaizduoti vieną ar kitą objektą.
Vyresnėje grupėje ypač svarbu nagrinėti vaikų sukurtus įvaizdžius ir juos vertinti. Patirtis, kurią vaikai iki šio amžiaus įgijo vizualiųjų menų srityje, nagrinėjant savo sukurtus piešinius, skulptūras ir aplikacijas – tiek individualiai, tiek kolektyviai, suteikia jiems galimybę pasitelkiant įgytus įgūdžius kurti įvairiausius paveikslus, skulptūras ir aplikacijas. , žinias ir gebėjimus, o taip pat leidžia jiems sąmoningai įvertinti gautus vaizdus. Palaipsniui, iš bendro vertinimo „patinka“, „gražu“, vaikai turėtų būti skatinami pabrėžti tas įvaizdžio savybes, kurios sudaro jo grožį ir sukelia malonumo jausmą. Tam reikia atkreipti vaikų dėmesį, kaip atrodo sukurtas vaizdas: kokia forma, dydis, dalių išdėstymas, kaip perteikiamos būdingos detalės. Žvelgiant į sukurtą siužeto vaizdą su vaikais, reikėtų atkreipti jų dėmesį į tai, kaip perteikiamas siužetas (piešiant, lipdant, aplikuojant), kokie vaizdai į jį įtraukti, ar jie atitinka pasirinkto epizodo turinį, kaip jie yra išdėstyti ant popieriaus lapo, stovo (skulptūroje), kaip perteikiamas objektų dydžio santykis (kompozicijoje) ir kt. Užduodamas klausimus, mokytojas aktyvina vaikus, nukreipia jų dėmesį į vaizdo kokybę, jo išraiškingumas. Kiekviena pamoka turėtų baigtis vaikų darbų įvertinimu. Jei vertinimui laiko nebelieka, darbus galite įvertinti po pietų. Vaikų pateiktą darbui įvertinimą patartina papildyti, ką nors pabrėžti, paryškinti, apibendrinti pamoką.
Vadove siūlomos veiklos yra sukurtos taip, kad jos neperkrautų vaikų, o jų įgyvendinimo laikas atitiktų SanPin reikalavimus. Vyresniųjų grupėje yra 3 vizualiųjų menų užsiėmimai per savaitę - 12 užsiėmimų per mėnesį. Tais mėnesiais, kai yra 31 diena, užsiėmimų skaičius gali padidėti 1–2. Šiuo atveju pedagogai savarankiškai nustato, kurios klasės geriausiai mokomos kaip papildomos.
Pamokos konspektai sudaromi pagal tokią struktūrą: programos turinys, pamokos vedimo būdai, medžiaga pamokai, sąsajos su kitais užsiėmimais ir veikla.
Metų pradžioje (rugsėjo mėn., spalio pirmoje pusėje) ir pabaigoje (gegužės mėn.) galite vesti diagnostinę pamoką, skirtą vaikų kūrybiškumo išsivystymo lygiui nustatyti (tokios pamokos vedimo metodikos aprašymas ir jos rezultatai pateikti 114–124 p.).
Tikimės, kad knyga bus naudinga ikimokyklinių įstaigų, papildomo ugdymo grupių pedagogams, būrelių ir studijų vadovams. Autorius su dėkingumu priims pastabas ir pasiūlymus.

Dailės programa

Toliau ugdyti vaikų susidomėjimą vaizduojamaisiais menais. Praturtinkite juslinę patirtį ugdydami suvokimo pojūčius: regėjimą, klausą, lytėjimą, skonį, uoslę.
Ugdykite estetinį suvokimą, mokykite kontempliuoti daiktų ir gamtos grožį. Objektų ir reiškinių suvokimo procese ugdykite psichines operacijas: analizę, palyginimą, lyginimą (kaip tai atrodo); objektų ir jų dalių panašumų ir skirtumų nustatymas.
Išmokti vaizde perteikti pagrindines objektų savybes (formą, dydį, spalvą), būdingas detales, daiktų ir jų dalių santykį dydžiu, aukščiu, vieta vienas kito atžvilgiu.
Ugdykite gebėjimą stebėti gamtos reiškinius, pastebėti jų dinamiką, lėtai plaukiančių debesų formą ir spalvą.
Tobulinti vizualinius įgūdžius ir gebėjimus, ugdyti meninius ir kūrybinius gebėjimus.
Ugdykite formos, spalvos, proporcijų pojūtį.
Toliau supažindinkite vaikus su liaudies menais ir amatais (Gorodets, Polkhov-Maidan, Gzhel), plėskite supratimą apie liaudiškus žaislus (lėlės "Matrioshka" - Gorodets, Bogorodskaya; spillikins).
Supažindinti vaikus su tautiniais menais ir amatais (remiantis regiono ypatumais); su kitomis dekoratyvinės ir taikomosios dailės rūšimis (porcelianu ir keramika, mažosiomis skulptūromis). Ugdykite vaikų dekoratyvinį kūrybiškumą (įskaitant kolektyvinį).
Ugdyti gebėjimus organizuoti savo darbo vietą, paruošti viską, ko reikia užsiėmimams; dirbti atsargiai, taupiai naudoti medžiagas, palaikyti darbo vietą švarią, o baigus darbus sutvarkyti.
Toliau tobulinti vaikų gebėjimą nagrinėti darbus (piešinius, modeliavimą, aplikacijas), džiaugtis pasiektais rezultatais, pastebėti ir išryškinti išraiškingus vaizdų sprendimus.

Piešimas

Dalyko piešimas. Toliau tobulinti gebėjimą piešiant perteikti literatūros kūrinių objektų ir veikėjų vaizdus. Atkreipti vaikų dėmesį į daiktų formos, dydžio, dalių proporcijų skirtumus; paskatinti juos perteikti šiuos skirtumus savo piešiniuose.
Išmokykite vaikus perteikti objektų vietą ant popieriaus lapo, atkreipti vaikų dėmesį į tai, kad objektai plokštumoje gali išsidėstyti skirtingai (stovi, guli, juda, būna skirtingomis pozomis ir pan.).
Skatinti kompozicijos įgūdžius: išmokite dėti daiktą ant popieriaus lapo, atsižvelgiant į jo proporcijas (jei objektas pailgas į aukštį, dėkite jį vertikaliai ant lapo, jei pailgas į plotį, pvz. ne labai aukštas, bet ilgas namas, pastatykite jį horizontaliai).
Stiprinti piešimo būdus ir technikas įvairiomis vaizdinėmis medžiagomis (spalvotais pieštukais, guašu, akvarele, kreidelėmis, pastele, sanguine, anglies pieštuku, flomasteriais, įvairiais teptukais ir kt.).
Lavinkite įgūdžius piešti objekto kontūrus paprastu pieštuku, lengvai spaudžiant, be kietų, šiurkščių linijų, kurios nudažo piešinį.
Piešdami pieštukais išmokite perteikti spalvų atspalvius reguliuodami pieštuko spaudimą. Pieštuko versijoje vaikai, reguliuodami spaudimą, gali perteikti iki trijų spalvų atspalvių. Išmok piešti akvarele pagal jos specifiką (spalvos skaidrumas ir šviesumas, sklandus vienos spalvos perėjimas prie kitos).
Mokykite vaikus piešti teptuku įvairiais būdais: plačiomis linijomis - su visais šeriais, plonomis linijomis - su teptuko galu; taikykite potėpius, visus teptuko šerius užtepkite ant popieriaus, teptuko galu piešdami mažas dėmeles.
Įtvirtinti žinias apie jau žinomas spalvas, diegti naujas spalvas (violetinė) ir atspalvius (mėlyna, rožinė, šviesiai žalia, alyvinė), ugdyti spalvos pojūtį. Išmokite maišyti dažus, kad išgautumėte naujų spalvų ir atspalvių (dažant guašu) ir pašviesinti spalvą įpilant į dažus vandens (dažant akvarele).
Dalyko piešimas. Išmokykite vaikus kurti pasakojimų kompozicijas aplinkinio gyvenimo temomis ir literatūros kūrinių temomis ("Su kuo susitiko Kolobokas", "Du gobšūs meškiukai", "Kur vakarieniavo žvirblis?" ir kt.).
Ugdykite kompozicijos įgūdžius, išmokite dėti vaizdus ant juostelės lapo apačioje, visame lape.
Atkreipkite vaikų dėmesį į skirtingų sklypo objektų dydžio santykį (dideli namai, aukšti ir žemi medžiai; žmonės mažesni už namus, bet pievoje auga daugiau gėlių).
Išmokite brėžinyje išdėstyti objektus taip, kad jie blokuotų vienas kitą (priešais namą augantys ir iš dalies jį užstojantys medžiai ir pan.).
Dekoratyvinis piešinys. Toliau supažindinti vaikus su liaudies amatais, įtvirtinti ir gilinti žinias apie Dymkovo ir Filimonov žaislus bei jų tapybą; siūlyti kurti vaizdus remiantis liaudies dekoratyvine tapyba, supažindinant ją su spalvine gama ir kompoziciniais elementais bei pasiekti didesnę naudojamų elementų įvairovę. Toliau pristatykite Gorodets tapybą, jos spalvinę gamą, dekoratyvinių gėlių kūrimo specifiką (paprastai ne grynus tonus, o atspalvius), išmokykite naudoti animaciją dekoravimui.
Pristatykite Polkhovo-Maidano paveikslą. Į vaikų kūrybą įtraukite Gorodets ir Polkhov-Maidan tapybą, padėkite jiems įsisavinti šių tapybos tipų specifiką. Supažindinti su regionine (vietine) dekoratyvine daile.
Išmokite kurti modelius pagal Gorodets, Polkhov-Maidan, Gzhel tapybą; pristatyti būdingus elementus (pumpurai, žiedai, lapai, žolė, ūseliai, garbanos, animacija).
Išmokite kurti raštus ant lakštų liaudiško gaminio formos (padėklas, druskinė, puodelis, rozetė ir kt.).
Norėdami ugdyti kūrybiškumą dekoratyvinėje veikloje, naudokite dekoratyvinius audinius. Aprūpinkite vaikus popieriumi drabužių ir kepurių pavidalu (kokoshnik, šalikas, megztinis ir kt.), namų apyvokos daiktais (servetėlė, rankšluostis).
Išmokite ritmingai išdėstyti raštą. Siūlykite piešti popierinius siluetus ir erdvines figūras.

Modeliavimas

Toliau supažindinkite vaikus su lipdymo iš molio, plastilino ir plastiko masės ypatumais.
Ugdykite gebėjimą lipdyti iš gyvenimo ir vaizduotės pažįstamus objektus (daržoves, vaisius, grybus, patiekalus, žaislus); perteikti jiems būdingus bruožus. Toliau mokykitės lipdyti indus iš viso molio ir plastilino gabalo juostos metodu.
Stiprinti gebėjimą lipdyti objektus plastikiniais, konstruktyviais ir kombinuotais metodais. Išmokite išlyginti formos paviršių ir padaryti objektus stabilius.
Išmokite modeliuojant perteikti vaizdo išraiškingumą, lipdyti judančias žmonių ir gyvūnų figūras, sujungti mažas daiktų grupes į paprastus siužetus (bendrinėse kompozicijose): „Višta su jaunikliais“, „Du gobšūs meškiukai rado sūrį“, „Vaikai“ pasivaikščioti“ ir kt.
Ugdyti vaikų gebėjimą lipdyti pagal literatūros kūrinių personažus (meška ir bandelė, lapė ir zuikis, Mašenka ir lokys ir kt.). Ugdykite kūrybiškumą ir iniciatyvą.
Toliau ugdyti gebėjimą lipdyti mažas detales; naudodamiesi krūva, nupieškite žvynų raštą ant žuvies, pažymėkite akis, gyvūno kailį, paukščių plunksnas, raštus, žmonių drabužių klostes ir kt.
Toliau tobulinti techninius įgūdžius ir įgūdžius dirbant su įvairiomis modeliavimo medžiagomis; skatinti naudoti papildomas medžiagas (sėklas, grūdus, karoliukus ir kt.).
Stiprinkite savo dailių skulptūrų kūrimo įgūdžius.
Stiprinkite įgūdžius kruopščiai nusiplauti rankas baigę lipdyti.
Dekoratyvinis modeliavimas. Toliau supažindinkite vaikus su dekoratyvinio modeliavimo ypatumais. Formuoti susidomėjimą ir estetinį požiūrį į liaudies meno ir amatų objektus.
Išmokite lipdyti paukščius, gyvūnus, žmones pagal liaudies žaislų tipą (Dymkovo, Filimonov, Kargopol ir kt.).
Ugdyti gebėjimą dekoruoti dekoratyvinės dailės objektus raštais. Išmokite dažyti gaminius guašu, papuošti juos lipdiniais ir giluminiu reljefu.
Išmokite panardinti pirštus į vandenį, kad išlygintumėte raižyto vaizdo nelygumus, kai reikia vaizdui perteikti.

Taikymas

Stiprinti gebėjimą pjaustyti popierių į trumpas ir ilgas juosteles; karpyti apskritimus iš kvadratų, ovalus iš stačiakampių, transformuoti kai kurias geometrines figūras į kitas: kvadratą į 2-4 trikampius, stačiakampį į juosteles, kvadratus ar mažus stačiakampius; iš šių detalių kurkite įvairių objektų vaizdus ar dekoratyvines kompozicijas.
Iš kaip akordeonu perlenkto popieriaus išmokite iškirpti identiškas figūrėles ar jų dalis, o iš perlenkto popieriaus (stiklo, vazos, gėlės ir kt.) – simetriškus atvaizdus.
Skatinti kurti dalykines ir siužetines kompozicijas, papildant jas detalėmis.
Suformuokite kruopštų ir rūpestingą požiūrį į medžiagas.

Iki metų pabaigos vaikai gali

Mokėti atskirti vaizduojamosios dailės kūrinius (tapyba, knygų grafika, liaudies dekoratyvinė dailė).
Nustatyti įvairių meno rūšių išraiškos priemones (formą, spalvą, skonį, kompoziciją).
Žinoti vaizdinės medžiagos ypatybes.
Piešimo metu
Kurti objektų vaizdus (iš gamtos, iš idėjos); istorijos vaizdai.
Naudokite įvairius kompozicinius sprendimus ir vaizdinę medžiagą.
Naudokite skirtingas spalvas ir atspalvius, kad sukurtumėte išraiškingus vaizdus.
Kurkite modelius pagal liaudies meną ir amatus.
Skulptūroje
Išmokta technika ir metodais lipdyti įvairių formų objektus.
Kurkite mažas siužetas kompozicijas, perteikdami proporcijas, pozas ir figūrų judesius.
Kurkite vaizdus pagal liaudies žaislus.
Paraiškoje
Vaizduoti objektus ir kurti nesudėtingas siužeto kompozicijas naudojant įvairias karpymo technikas, smulkiais pirštų judesiais plėšant popierių.

Apytikslis metų programos medžiagos paskirstymas

rugsėjis

1-oji pamoka. Modeliavimas "Grybai"
Programos turinys. Ugdykite suvokimą, gebėjimą pastebėti skirtumus nuo pagrindinės atskaitos formos. Stiprinti gebėjimą lipdyti objektus ar apvalių, ovalių, disko formos objektų dalis, judant visa ranka ir pirštais. Išmokite perteikti kai kuriuos būdingus bruožus: įdubimą, išlenktus grybų kepurėlių kraštus, storėjančias kojeles.

2 pamoka. Piešimas „Nuotrauka apie vasarą“
Programos turinys. Toliau ugdyti vaizdinį suvokimą, perkeltines idėjas. Išmokykite vaikus savo piešiniuose atspindėti vasarą patirtus įspūdžius; piešti įvairius medžius (storus, plonus, aukštus, lieknus, kreivus), krūmus, gėles. Stiprinti galimybę dėti vaizdus ant juostos lapo apačioje (žemėje, žolėje) ir visame lape: arčiau lapo apačios ir toliau nuo jo. Išmokite įvertinti savo ir draugų piešinius. Ugdykite kūrybinę veiklą.

3 pamoka. Paraiška „Grybai augo miško proskynoje“
Programos turinys. Ugdykite vaikų vaizduotę. Stiprinti galimybę iškirpti apvalios ir ovalios formos daiktus ir jų dalis. Praktikuokite stačiakampio ar trikampio kampų apvalinimą. Išmokite išpjauti didelius ir mažus grybus dalimis ir sukurti paprastą, gražią kompoziciją. Išmokite mažais pirštų judesiais perplėšti siaurą popieriaus juostelę, kad pavaizduotumėte žolę, samanas šalia grybų.

4 pamoka. Piešinys „Įvadas į akvarelę“
Programos turinys. Supažindinti vaikus su akvareliniais dažais ir jų ypatybėmis: dažai skiedžiami vandeniu; spalva išbandoma paletėje; Ryškesnį bet kokios spalvos šviesų toną išgauti galite skiedžiant dažus vandeniu ir pan. Išmokite dirbti su akvarele (prieš dažydami dažus sušlapinkite, ant kiekvieno dažų nupurtykite ant teptuko susikaupusio vandens lašelį; atskieskite dažus vandeniu, kad išgautumėte skirtingus tos pačios spalvos atspalvius; gerai nuplaukite teptukus, nusausinkite ant skudurėliu ar servetėlėmis ir tikrinant šepetėlio švarą).

5 pamoka. Piešimas "Cosmey"
Programos turinys. Ugdyti vaikų estetinį suvokimą ir spalvų pojūtį. Išmokite perteikti kosmoso žiedams būdingus bruožus: žiedlapių ir lapų formą, jų spalvą. Toliau pristatykite akvarelinius dažus ir praktikuokite, kaip su jais dirbti.

6 pamoka. Modeliavimas „Gaminkite bet kokias daržoves ir vaisius parduotuvės žaidimui“
Programos turinys.Įtvirtinti vaikų gebėjimą modeliuojant perteikti įvairių daržovių (morkų, burokėlių, ropių, agurkų, pomidorų ir kt.) formą. Išmok lyginti daržovių (vaisių) formą su geometrinėmis formomis (pomidoras – apskritimas, agurkas – ovalus), rasti panašumų ir skirtumų. Išmokite perteikti kiekvienai daržovei būdingus bruožus modeliuodami, naudodami kočiojimo, lyginimo pirštais, gnybimo, traukimo technikas.

7 pamoka. Piešinys „Puoškite nosinę su margumynais“
Programos turinys. Išmokykite vaikus padaryti raštą ant kvadrato, užpildydami kampus ir vidurį; naudoti braukimo, piešimo teptuko galu (tašku) technikas. Ugdykite estetinį suvokimą, simetrijos pojūtį, kompozicijos jausmą. Toliau mokykitės tapyti.

8 pamoka. Piešimas „Obelė su auksiniais obuoliais stebuklingame sode“
Programos turinys. Išmokyti vaikus kurti pasakišką įvaizdį, piešti besidriekiančius medžius, perteikiant vaismedžių vainiko išsišakojimą; vaizduoti daug "auksinių" obuolių. Stiprinkite gebėjimą dažyti dažais (prieš rinkdami kitos spalvos dažus gerai išskalaukite teptuką, teptuku užtepkite ant servetėlės, nedažykite ant šlapių dažų). Ugdykite estetinį suvokimą ir kompozicijos jausmą. Išmokite gražiai išdėstyti vaizdus ant popieriaus lapo.

9 pamoka. Piešimas "Čeburaška"
Programos turinys. Išmokykite vaikus piešinyje sukurti savo mėgstamo pasakų veikėjo įvaizdį: perteikti kūno, galvos formą ir kitus būdingus bruožus. Išmokite piešti kontūrą paprastu pieštuku (nespauskite per stipriai, nebraukite linijų du kartus). Sustiprinkite galimybę kruopščiai piešti vaizdą (neperžengiant kontūro, tolygiai, be tarpų, darant potėpius viena kryptimi: iš viršaus į apačią arba iš kairės į dešinę, arba įstrižai nuolat judant ranką).

10 pamoka. Aplikacija „Agurkai ir pomidorai guli lėkštėje“
Programos turinys. Toliau praktikuokite galimybę iš kvadratų ir stačiakampių iškirpti apvalios ir ovalios formos objektus, pjaustydami kampus apvalinimo metodu. Ugdykite abiejų rankų judesių koordinaciją. Sustiprinkite galimybę kruopščiai įklijuoti vaizdus.

Piešimo pamokos vyresniųjų grupėje santrauka

Tema: "Drugelis"

Pr.sod.: toliau supažindinti vaikus su netradicine piešimo technika. Išmokite kurti piešinį monotipijos technika. Ugdykite gebėjimą savarankiškai pasirinkti džiugią vasaros nuotaiką atitinkančią dažų spalvų schemą. Lavinti spalvų suvokimą, tobulinti pirštų ir rankų smulkiąją motoriką. Sužadinkite teigiamą atsaką į savo kūrybiškumo rezultatus.

Medžiaga ir įranga:

Dėlmokytojas: drugelių iliustracijos, peizažinio popieriaus lapas perlenktas per pusę, guašas, teptukai, indelis vandens, paletė, skudurėlis.

Dėlvaikai: iškirpti drugelio, guašo, šepečių, vandens indelių, palečių, skudurų kontūrus.

Vaikų organizavimas ir užsiėmimų vedimo būdai

Ant molberto yra nuotraukos. Ant stalų priešais vaikus yra išraižyti drugelių kontūrai ir šepečiai ant stovų.

1. Įvadinis pokalbis.

Mokytojas. Sukėlė gėlė

Visi keturi žiedlapiai.

Norėjau jį nuplėšti

Jis pakilo ir nuskrido.

Vaikai. Drugelis.

Mokytojas. Teisingai. Vaikinai, kaip atspėjote, kad tai mįslė apie drugelį?

Vaikai. Ji turi keturis sparnus, atsisėdo ant gėlės ir nuskrido.

Mokytojas. Teisingai.

Pažiūrėkite, kiek gražių drugelių pas mus atskrido.

Mokytojas rodo vaikams iliustracijas, kuriose pavaizduoti įvairių tipų drugeliai.

Vaikai žiūri į paveikslėlius.

Vaikinai, yra daug eilėraščių apie drugelį. Dabar aš jums perskaitysiu vieną iš jų.

Drugelis.

Aš prie geltonojo drugelio

Jis tyliai paklausė:

Drugelis pasakyk man

Kas tave nupiešė?

Gal tai vėdrynas?

Gal kiaulpienės?

Galbūt geltoni dažai

Tas kaimynas?

O gal tai saulė po žiemos nuobodulio?

Kas tave nupiešė?

Drugelis, pasakyk man!

– sušnibždėjo drugelis

Apsirengę auksu:

Nuspalvino mane visą

Vasara, vasara, vasara!

A. Pavlova

Mokytojas. Drugeliai nori pamatyti, kaip galime piešti. Šiame paveikslėlyje raudoni drugeliai, šiame – geltoni. Jie visi linksmi ir gražūs. Dabar pažiūrėkite į lenteles: ir ant jų užskrido drugeliai. Bet jie šiek tiek liūdi – pamiršo jas nudažyti.

2. Tikslo nustatymas:

Jūs ir aš dabar tapsime menininkais ir padėsime mūsų drugeliams tapti gražiais.

3. 2 kintamų pavyzdžių pagal spalvą svarstymas.

Mokytojas. Drugelis, vaikinai, yra vabzdys. Ji, kaip ir kiti vabzdžiai, turi šešias kojas ir sparnus. Kiek sparnų turi drugelis?

Vaikai. Keturi.

Mokytojas: Teisingai. Du vienoje pusėje ir du kitoje. Kokios jų formos: skirtingos ar vienodos?

Vaikai. Tas pats.

Mokytojas: kaip dažomi sparnai?

Vaikai: raštas yra vienodas vienoje ir kitoje pusėje.

Mokytojas. Šauniai padirbėta. Jūs esate labai dėmesingas. Priešingi drugelio sparnai vadinami simetriškais, tai yra, turi vienodą formą ir raštą. Ką valgo drugeliai?

Vaikai. Gėlių nektaras.

Mokytojas. Teisingai. Tam ji turi ilgą proboscią.

Mokytojas siūlo drugelį pavaizduoti neįprastai – dalyko monotipiškai.

4. Dalinis rodymas:

1. Sulenkite popieriaus lapą per pusę, kad sukurtumėte lenkimo liniją.

2.Dešinėje lapo pusėje nupieškite pusę drugelio.

3. Paspauskite kairę pusę į dešinę ir kruopščiai išlyginkite.

Atsiverskime lapą... Kas atsitiko?

II dalis

5. Individualus darbas su vaikais:

Papildomas mėginių tyrimas;

Priminimas;

Išaiškinimas;

Pagirti.

Mokytojas kviečia vaikus gestu parodyti sparnų kontūrus ore (viršutinis didelis, apatinis mažesnis).

Mokytojas primena, kad dažyti reikia skystais dažais. Nupieškite siluetą ir pieškite foną, greitai uždenkite ir atspausdinkite. Kol siluetas džiūsta, parodykite vaikams įvairaus dizaino drugelio sparnus.

Visas drugelis pasirodė nudažytas! Taip, jūs esate burtininkai! Kokie gražūs ir džiaugsmingi drugeliai! Padėkite juos ant stalo ir leiskite išdžiūti. Ir mes žaisime.

IIIhpaskutinė dalis.

Pamokos pabaigoje visi vaikų darbeliai pakabinami ant lentos arba išdėliojami ant stalo.

Mokytojas atkreipia dėmesį į piešinių neįprastumą. Prašo pakartoti drugelių vaizdavimo būdo pavadinimą. Pripažįsta vaikus, kurie papildė savo darbus.

Lauko žaidimas „Drugeliai“.

Naudojant skaičiavimo rimą, parenkamas vairuotojas. Jis sėdi ant kėdės su tinkleliu (dangteliu).

Vaikai-drugeliai išbėga į laisvos grupės erdvės centrą - „į proskyną“ ir skrenda.

Norėjau paliesti tave rankomis

Į gražiausią gėlę.

Ir jis, mojuodamas savo žiedlapiais,

Jis pakilo ir išskrido po debesimis!

Vedėjas išeina gaudyti drugelių, jie nuo jo atskrenda.

Šauniai padirbėta! Kaip gerai žaidėte! Paimkite savo drugelius ir leiskite jiems papuošti mūsų grupę.

Skamba tyli muzika, mokytojas pakabina piešinius.

Panašūs straipsniai