Netiesioginė kalba vokiečių kalbos pratybose. Tiesioginės ir netiesioginės kalbos ypatybės vokiečių kalba

Anglų kalbos pamokos tema „Mano namas“ rengimas

Pamokos tikslas: mokinių žinių tema „Mano namai“ sisteminimas.

Pamokos tikslai:

Švietimas:

    leksinės medžiagos ta tema apibendrinimas;

    esamų/yra statinių naudojimo intensyvinimas;

    žodinės kalbos mokymas tam tikra tema.

Švietimas:

    tarimo įgūdžių ugdymas;

    atminties ir dėmesio ugdymas;

    vaikų kūrybinių gebėjimų ugdymas.

Švietimas:

    ugdyti gebėjimą dirbti poromis ir savarankiškai;

    įskiepyti meilę ir susidomėjimą užsienio kalba.

Pamokos įranga:

    teminės nuotraukos;

    kortelės su gramatikos užduotimis;

Per užsiėmimus

1. Pasisveikinimas.

    Labas rytas, vaikai! (Labas rytas!)

    Malonu vėl tave matyti. (Taip pat malonu tave matyti.)

    Koks tavo vardas?

    Kiek tau metų?

    Iš kur tu esi?

2. Mokytojo įžanginė kalba: pamokos temos ir uždavinių komunikavimas.

T : Šiandien pamokoje peržiūrėsime viską, ką žinome apie namus, žaisime ir kalbėsime apie savo namus. Pradėkime!

3. Dirbažodynas. Miegamasis, svetainė, sodas, vonios kambarys, virtuvė.

- Berniukai ir merginos, atsakykite į mano klausimus. Kas tai? - Tai yra...

Prisiminkime savo eilėraštį

Tai mano namai

Tai numeris du

Taip pat yra miegamasis, vonios kambarys ir virtuvė.

Mano namuose

Yra svetainė

Ir sode

Žydi visos gėlės.

(kai kurie mokiniai pasakos eilėraštį). Pasakodami eilėraštį, turėtumėte dirbti su namo paveikslu.

Ačiū, kad pasakėte. Man tai labai patiko.

4. Žaidimas.

Dabar mes žinome kambarius ir baldus. Prisiminkime, ką galime turėti savo kambariuose. Aš duodu tau žodžius vienaskaita, tu man duodi žodžius daugiskaita: šaldytuvas, viryklė, spinta, veidrodis, sofa(dirbkite individualiai, tada atvirkščiai).

5. Fiziniai pratimai.

Dabar ilsimės. Jei sakau žodį vienaskaita, ploji rankomis, o jei sakau žodį daugiskaita, trypi kojomis.

6. Plėtraįgūdžiųžodžiukalbos.

Dabar atsakykite į mano klausimus!

Ar tai blogai? - Taip, tai yra blogai.

Ar tai kompiuteris?

Ne, tai ne kompiuteris. Tai televizorius.

7. Klausymosi įgūdžių lavinimas.

Anglų kalbos suvokimo ir supratimo užduotis .

Dabar pažiūrėkite į paveikslėlį. Turite būti labai dėmesingi. Užduotis – klausytis ir nupiešti baldus.

Ant lentos yra piešinys, kuriame pavaizduotas kambarys. Vaikai klauso mokytojo apie baldus. Turite teisingai suprasti spalvą ir papuošti baldus.

8. Eilėraščiai.

Dabar pasakykite eilėraščius.

Vaikai deklamuoja eilėraščius.

9. Rezultataipamoka. Pamoka baigta. Viso gero.

Norėdami patikrinti jūsų užduotis, turėtume sudaryti sakinius. Pažvelkime į lentą ir prisiminkime savo gramatinę struktūrą „yra / yra“.

Ant lentos: Kiek yra akinių? – Nuotraukoje yra penki akiniai.

Kai kurie mokiniai dirba ant lentos.

Ačiū. Labai gerai. Dabar galime sudaryti sakinius.

5. FR.

Dabar manau, kad pats laikas pailsėti.

Išlenktas į kairę, sulenktas į dešinę.

6. Plėtraįgūdžiųmonologaskalbos.

Žaiskime žaidimą, kuris vadinasi „Paslėptas daiktas“. Tačiau prieš pradėdami atlikti šį pratimą turėtume sugalvoti klausimą, kad rastume šį dalyką.

Pvz. Mano kambaryje yra stiklas. – Ar tavo kambaryje yra stiklinė?(dirbame su mūsų žodžiais). Atsakymai: Taip, ten yra. Ne, nėra.

Astalas su konstrukcijomis:yra, yra .

7. Treniruotėsįgūdžiųklausantis.

Pratimas iš darbo knygos. Užduotis – klausytis ir nubrėžti linijas. (iš pradžių dirbama su kortelėmis, o paskui prie lentos).

8. Dabar pamoka eina į pabaigą. Užsirašykite savo namų užduotį.

Užduoties skaitymas ir paveikslėlio spalvinimas. R

Turime gražų trijų kambarių butą naujame daugiabutyje… (miesto pavadinimas). Mūsų butas yra penktame devynių aukštų namo aukšte. Tai labai patogu ir gerai suplanuota. Jame yra visi modemo patogumai, tokie kaip telefonas, centrinis šildymas, karštas ir šaltas vanduo, elektra, dujos, liftas ir latakas šiukšlėms nunešti.
Mūsų butą sudaro svetainė, miegamasis, darbo kambarys, kuris tarnauja kaip mano kambarys, virtuvė, vonios kambarys ir tualetas/WC. Mūsų butas turi du balkonus.
Mūsų virtuvė nėra labai didelė, bet lengva. Jis labai gerai įrengtas. Turime šaldytuvą/šaldytuvą, mikrobangų krosnelę, kavos virimo aparatą ir skrudintuvą.
Vonioje yra skalbimo mašina. Taip pat turime dulkių siurblį, skirtą patalpoms tvarkyti.
Svetainė yra didžiausia bute. Mano šeima jį naudoja kaip svetainę. Kambario viduryje turime kvadratinį pietų stalą su šešiomis kėdėmis aplink jį. Kairėje nuo pietų stalo yra sieninis blokas, kurį sudaro kelios dalys: indauja, spinta ir keletas lentynų. Priešingoje sienoje yra pianinas ir taburetė. Dešinėje pusėje yra spalvotas televizorius ir du jaukūs foteliai. Kairiajame kampe yra sofa ir standartinė lempa. Vakarais dažniausiai per langus užtraukiame užuolaidas, o raudonas abažūras suteikia kambariui šiltos spalvos.
Mano tėvų miegamasis yra mažesnis nei svetainė ir nėra toks šviesus, nes jame yra tik vienas langas. Šiame kambaryje yra dvigulė lova su stovais prie lovos, drabužių spinta ir tualetinis staliukas su veidrodžiu. Ant tualetinio staliuko yra žadintuvas ir maža lemputė su žaliu lempos gaubtu. Ant grindų yra kilimas.
Darbo kambarys yra mažiausias kambarys mūsų bute, bet, nepaisant to, jis "labai jaukus. Jame nėra daug baldų, bet jame yra daug lentynų, pilnų mano knygų ir vadovėlių. Jame yra rašomasis stalas, fotelis ir knygų spinta. Dešiniajame kampe yra nedidelis apvalus staliukas su kasetiniu grotuvu ir CD grotuvu. Prie sienos taip pat yra nedidelė sofa. Šis kambarys anksčiau buvo mano tėvo darbo kambarys, bet kai aš augau, jis tapo mano. Mano draugai mėgsta ateiti pas mane pabendrauti ar pažaisti šachmatais vakare, sako, kad mano kambarys yra stilingas. pasidalinti savo nuomone.

tema: „Mano butas“

UMK: K. Kaufman, M. Kaufman „Happy English.ru“

Klasės specifika: 5 pataisos klasės vaikams, turintiems sunkių kalbos sutrikimų

Pamokos tikslas: mokinių žinių sisteminimas tema „Mano butas“

Pamokos tikslai:

Švietimo– 1) sudėtingų anglų kalbos garsų tarimo pratinimas ir taisymas;

2) studijuojamo temos žodyno įtvirtinimas;

3) supažindinimas su specialiais ten yra/yra projektavimo klausimais;

4) skaitymo ir klausymo įgūdžių ugdymas;

5) žodinio kalbėjimo tam tikra tema mokymas per projektinę veiklą.

Vystantis – 1) tarimo įgūdžių ugdymas;

2) atminties ir dėmesio ugdymas;

3) vaikų kūrybinių gebėjimų ugdymas.

Švietimo– 1) ugdyti gebėjimą dirbti poromis, grupėmis ir savarankiškai;

2) skiepyti meilę ir susidomėjimą užsienio kalba.

Pamokos įranga:

    kortelės su garsais;

    teminės nuotraukos (butas, baldai, 2 rūšių „gyvatės“ konstrukcijoms yra/yra);

    kiekvienam mokiniui skirtus aplankus su pakeitimo pratimais naujai gramatinei medžiagai praktikuoti;

    iškirpti korteles su pasiūlymais;

    PSO (garso kasetė).

Užsiėmimų metu:

I. Pamokos pradžia.

1. Sveikinimai.

T: Labas rytas, vaikai!Džiaugiuosi tave matydamas! Atsisėsk prašau.

2. Mokytojo įžanginė kalba: pamokos temos ir uždavinių žinutė.

T: Šiandien pamokoje peržiūrėsime viską, ką žinome apie butą. Taip pat išnagrinėsime gramatikos taisyklę su žodžiu „Kiek“, skaitysime žodžius, klausysimės teksto, sukursime nedidelį projektą „Mano butas“ ir papasakosime apie tai.Pradėkime!

^ II. Pagrindinė pamokos dalis.

    Fonetinis pratimas.

Mokytojas parodo transkripcijos ženklą, jį ištaria, o mokiniai kartoja 3 kartus. Žodžiai šia tema su šiais garsais yra parengti tokiu pačiu būdu.

[ w] Siena, Drabužinė, langas,

[ tʃ] Kėdė, fotelis, paveikslėlį, virtuvė

[ t] Lentelė, kilimas, kompiuteris, televizorius

[ð] Ten yra, ten yra, tai, kad

[θ] Vonia, vonia, trys, Ačiū

2. Pakartojimas to, kas buvo padengta.

a) Skaityti žodžius, kuriuose yra šie garsai. Kiekvienas mokinys turi atskiras korteles su paryškintomis skaitymo taisyklėmis.

b) Tų pačių žodžių skaitymas kita tvarka, nenurodant skaitymo taisyklių.

P Klasė, T Darbo režimas: T 1 P 2 P 3 (žr. priedą Nr. 1).

c) Žaidimas žodžiais šia tema. Žaidimo tikslas: išmokto žodyno kartojimas žaismingai.

Užduotis: atspėkite, kokį žodį pasakė pranešėjas (P 1).

Ant lentos kabo paveikslėliai, kuriuose pavaizduoti baldai. Mokiniai pakaitomis užduoda klausimus vedėjui.

P 1 P 2 P 3 P 4: Ar tai stalas (spinta, kilimas, kėdė)?

Vedėjas paveikslėlyje parodo vadinamąjį žodį ir atsako: Ne, taip nėra. (Taip tai yra.) Mokinys, atspėjęs žodį, tampa lyderiu. Žaidimas trunka 3-4 minutes.

d) Gramatinės struktūros kartojimas Yra/yra.

* Mokytojas: Dabar prisiminkime, kaip vadinamos mūsų „gyvatės“.

(žr. priedą Nr. 3). (Ant lentos yra „gyvatukų“ nuotraukos; vaikai turi tuos pačius pavyzdžius ant savo stalų)

P 1 : Yra – vienaskaitos konstrukcija. Yra – konstrukcija daugiskaitai.

Mokytojas prašo mokinių sudaryti sakinius naudojant šias struktūras.

P 1 : Mano kambaryje yra kompiuteris. P2 : Mano kambaryje yra dvi kėdės. ir tt

* Mokytojas parodo kitą „gyvatukų“ porą ir užduoda klasei klausimus (priekinis darbas).

T: ^ Ar tavo kambaryje yra kilimas? Ar jūsų bute yra langai? ir tt

* Studentai atlieka pakeitimo pratimus naudodami atskirus aplankus.

P 1 P 2 P 3 P 4 P 5 P 6:

^ Ar tavo kambaryje yra sofa?

– Taip, mano kambaryje yra sofa.

Ar jūsų bute yra nuotraukų?

– Taip, mano bute yra nuotraukų.

Ar ant sienos yra plakatų?

Ne, ant sienos nėra plakatų. ir tt

3. Nauja gramatinė medžiaga paaiškinta: išsilavinimas klausiamieji sakiniai pradedant nuo žodžių kas, kiek + yra/yra.

a) Mokytojas: Ponas Gramatika sako, kad galite užduoti klausimus, prasidedančius klausiančiais žodžiais. Žiūrėkite, lentoje yra klausiamieji žodžiai: , kuris išvertus reiškia „kas“ ir kiek, kuris verčiamas kaip „kiek“. Pabandykite sudaryti sakinius rusų kalba naudodami šiuos žodžius.

P 1: Kas yra ant stalo? P 2: Kiek paveikslų yra ant sienos?

Mokytojas: Dabar užduokite tuos pačius klausimus anglų kalba. kalba, naudojant vadovėlyje taisyklę, 109 p.

Mokiniai savarankiškai skaito taisyklę ir atsako į mokytojo klausimą – kaip konstruoti klausimus žodžiais Ką? Kiek?

b) Žodinis darbas iš vadovėlio – pvz. 6, 8, 111 p

PDarbo režimas: T 1 P 2 P 3 ir kt.

c) Naujos medžiagos praktikavimas (dialogai besikeičiančiomis poromis).

Kiekvienas studentas turi kortelę – specialių klausimų sudarymo priemonę (žr. priedą Nr. 5).

Darbo režimas: P 1 P 2 , P 1 P 3 , P 1 P 4 …

Dialogo pavyzdys: -Kiek kambarių yra jūsų bute?

- Mano bute yra du kambariai.

– Kiek sofų yra jūsų svetainėje?

– Mano svetainėje yra viena sofa.

- Kas yra ant tavo stalo?

– Ant mano stalo stovi kompiuteris. ir tt

d) Darbas grupėse. Specialių klausimų ruošimas su Kiek, ko.

Mokiniams pateikiami žodžiai, užrašyti atskirose kortelėse. Iš jų reikia padaryti klausiamuosius sakinius nauja tema. Užduotis diferencijuota: silpnesniems mokiniams konstrukcija Ar yra/Ar nėra (žr. priedą Nr. 2).

    Fizminutka

Mokytojas įvardija baldus angliškai, o vaikai turi parodyti į šį baldą ranka, koja ar galva.

Lentoje nubraižyta lentelė iš 12 kvadratų, kai kuriose langeliuose užrašomos tiriamos frazės, raidės ir taškai.

Stalas atsidaro 12 sekundžių. Mokiniai turi atsiminti visų ženklų vietą, o užvertus lentelę atstatyti ją iš atminties savo popieriaus lapuose (popieriaus lapuose turi būti brūkšniuoti ženklai).

Pavyzdys:

Mokytojas atidaro lentelę ant lentos, o vaikai patys ištaiso klaidas ir užrašo savo numerį.

4. Žodinės kalbos dėstymas tema „Mano butas“ naudojant projektinės veiklos elementus.

Ant mokinių stalų yra kortelės su baldų paveikslėliais ir lapas su buto planu (žr. priedą Nr. 4). Vaikai, dirbantys grupėse, naudodami savo Kūrybiniai įgūdžiai, „sutvarkyti“ bute baldus. Taigi jie sukuria mini buto projektą. Kiekvienoje grupėje stiprūs mokiniai (kurius vietoje atrenka mokytojas) užduoda klausimus, o kiti į juos atsako.

PP 1 P 2 P 3: Kur yra sofa? Kiek nuotraukų yra ant sienos? Ar knygų lentynose yra knygų? ir tt (Sofa yra svetainėje. Ant sienos nėra paveikslėlių. Taip, knygų lentynose yra daug knygų.)

Tada mokytojas paprašo vieno ar dviejų mokinių pasikalbėti apie baigtą buto projektą.

5. Klausymosi įgūdžių formavimas. Pvz., 9, p.112

Klausymui pateiktas tekstas perklausomas 2 kartus. Mokiniai turi padėti Agent Cute rasti paslėptą objektą vadovaudamiesi aprašymais (garso kasetė pridedama prie vadovėlio).

^ 6. Naujos medžiagos konsolidavimas.

Mokiniai užduotį atlieka raštu savo darbo knygelėje (p. 45, B pratimas).

T: Dabar užduokite klausimus į šiuos klausimus ir įrašykite juos į pratybų sąsiuvinius.

III. Paskutinė pamokos dalis.

1. Naujos medžiagos apibendrinimas. Mokytojas užduoda mokiniams klausimus: „Ko naujo šiandien sužinojome klasėje? Kas tau labiausiai patiko pamokoje? Kas tau šiandien geriausiai sekėsi klasėje? Kiekvienas vaikas išsako savo nuomonę bet kuriuo iš šių klausimų. 2. Namų darbų paaiškinimas ir užrašymas. 3. Įvertinimas. Apibendrinant pamoką.

Taikymas № 1 (kartojimastaisyklesskaitymas)

W a ll, w a spinta, langas, wh a t

Stalas, kilimas, kompiuteris, televizorius

Vonia, vonios kambarys, trys, ačiū

Siena, spinta, langas, kas

Kėdė, fotelis, paveikslas, virtuvė

Stalas, kilimas, kompiuteris, televizorius

Yra, yra, tai, tai

Vonia, vonios kambarys, trys, ačiū

Priedas Nr.2 (surinkite iškirptus sakinius)

ant stalo.

tavo kambaryje?

gyvuosiuose

Kiek kambarių

tavo bute?

Priedas Nr.3.1 (gyvatės su konstrukcijomis yra / yra teigiamiems sakiniams)

^ Priedas Nr. 3.2 (gyvatės su Ar yra/ Ar yra tardomųjų sakinių konstrukcijos)


Priedas Nr.4 (buto interjero dizaino kortelės)

Priedas Nr.5 (lentelės yra atramos klausiamųjų sakinių sudarymui; turite naudoti korteles su gyvačių atvaizdais - Ar yra / yra)

su klausimo žodžiu "Kiek?"

Kiek

tavo bute?

tavo sesers kambaryje?

tavo brolio kambaryje?

ant stalo?

knygų lentynoje?

ant knygų spintos?

prie lovos?

prie kavos stalo?

prie fotelio?

po lova?

po lempa?

po knyga?

po foteliu?

po gėle?

po kavos staleliu?

Teisingai įdėkite gyvatę į klausimo sakinį

su klausimo žodžiu "Ką?"

tavo kambaryje?

tavo sesers kambaryje?

tavo brolio kambaryje?

ant stalo?

knygų lentynoje?

ant knygų spintos?

prie kavos staliuko?

prie fotelio?

po lempa?

po foteliu?

po gėle?

    Anglų maisto tradicijos

    „Judesio veiksmažodžiai“ Anglų kalbos pamokos fragmentas

    Pristatymas pamokai „SEZONAI“ – Anglų kalbos pamokos fragmentas

    Anglų kalbos pamokos tema „Maistas“ santrauka

    Apibendrintas pamokos tema Gyvūnai pristatymas

Tema: Mano namas.

Parsisiųsti prezentaciją pamokai

Tikslas: Leksinių įgūdžių išsivystymo lygio nustatymas tema „Mano namai“.

Užduotys:

1) Švietimo – patikrinti vaikų žodyno įsisavinimo lygį tema „Mano namai“;

2) Vystantis – praktikuoti mokinius vartoti frazes There is/There are; suaktyvinti protinę veiklą;

3) Švietimo – diegti susidomėjimą anglų kalba per multimedijos ir žaidimų istorijas;

Įranga: multimedija, nešiojamas kompiuteris, kompiuterinis pristatymas, kortelės su mįslėmis stotelėje „Klausymas“, atvirutės individualiam darbui, loterija tema „Mano namai“, šypsenėlės, atvirutės su namų darbais.

Mokytojo veikla

Mokinio veikla

Pradžia

(skaidrė 1) - Laba diena, mieli vaikai ir mieli svečiai!

Džiaugiuosi tave matydamas! Atsisėsk prašau. Kaip laikaisi?

Kas šiandien nėra?

Kokia šiandien data?

Kokia šiandien diena?

Dėkoju. Taigi, pradėkime savo pamoką.

(2 skaidrė)

Šiandien su Alano Milne'o knygos herojumi pasaulinio garso meškiuku su pjuvenomis galvoje vyksime į pasakų mišką. Vaikai, kas tai? Vinny eina į X-Pedition ir kviečia mus su juo!

(3 skaidrė)

Bet pirmiausia kartu su Pūkuotuku padarysime keletą pratimų liežuviui!

Laba diena, brangioji mokytoja! Laba diena, mieli svečiai! - Puiku, ačiū!

Visi yra.

Šiandien vasario 9 d.

Šiandien yra antradienis.

Tai Mikė Pūkuotukas

Sekti Fonetinis pratimas

Mikė Pūkuotukas dainuoja vėjo dainą [f].- Vėjas ošia lapus, o Mikė dainuoja dainą medžiai[h]

Vinnie girdi, kaip žmonės kalbasi tarpusavyje gėlės, ir dainuoja jų dainą -

Dabar Vinny mato Skraidančios bitės ir dainuoja jų dainą - [o]

Ir štai Uodai[z]

Mikė Pūkuotukas sugalvojo linksmą dainą - [oo - zz]

O dabar Vinny Dainuoja kitokią dainą. Taip - [w]

Taigi, leiskime garsus!

Kokią dainą dainavo vėjas? Pavadinkite žodžius šiuo garsu.

Kokią dainą dainavo medžiai? Pavadinkite žodžius šiuo garsu.

Kaip Vinnie dainavo paskutinę dainą? Pavadinkite žodžius šiuo garsu.

Labai gerai! Mikei Pūkuotukui patiko jūsų dainos ir pasiūlymai pradėti kelionę.

(4 skaidrė)

[f], [f], [f][h], [h], [h]

[ooo]

[oo - zz], [oo - zz], [oo - zz]

Temos, pamokos tikslų nustatymas

(5 skaidrė) Teisingai įterpę trūkstamas raides į žodžius, sužinosite šios dienos kelionės temą.

(Skaidrė 6)

Roo M pantr Y H Allcl O Ck la M P sh E Lf

(7 skaidrė)

Šiandien mes nustatysime žinių apie šią temą lygį ir patikrinsime, kiek jas įvaldėte.

Leiskitės į kelią!

(skaidr

Tema: MANO NAMAI

Kalbos apšilimas

(Skaidrė 9) Atėjo laikas žaisti!

Noriu pažaisti žaidimą „Sniego gniūžtė“. Tai padeda mums prisiminti žodžius temoje „MANO NAMAI“.

(Įvertinimas)

(10 skaidrė)

Išilgai grandinės pirmasis įvardija vieną žodį, antrasis kartoja savo žodį ir prideda savąjį, kitas įvardija du žodžius ir prideda dar vieną žodį ir pan.

Klausymas

(skaidrė 11) "Mįslės"

Vaikai! Atspėk mįsles! (skaidrė 12)

Būkite dėmesingi ir klausykite mano istorijų. kieno tai namas?

Jei atspėjote teisingai, ekrane pasirodo namo savininko nuotrauka.

Mano namas nėra didelis. Jis yra mažas. Mano namas žemas. Jis nėra aukštas. Mano namai gražūs ir geri.

Mano namas yra didelis. Mano namas aukštas. Tai nemaža. Tai nėra žema. Mano namas naujas. Mano namas geras.

Mano namas žemas. Jis nėra aukštas. Mano namas yra didelis. Tai nemaža. Mano namai tamsūs. Man patinka mano namai.

Mano namai šviesūs ir gražūs. Mano namas geras. Jis nėra didelis. Mano namai nėra tamsūs. Jis yra aukštas. Tai nėra žema.

(Įvertinimas)

(13 skaidrė)

Rašybos įgūdžių kontrolė

(14 skaidrė)- Dabar mums reikia sąsiuvinio.Atidarykite sąsiuvinius ir užsirašykite datą.

(15 skaidrė)

- ParašytiŽodis S:

Iššifruokite žodžius ir užsirašykite tik tuos žodžius, kurie atitinka mūsų temą:

Perskaitykite žodį S. Perskaitykite žodžius, kuriuos sugalvojote.

Kokius žodžius užsirašėte į sąsiuvinį? Skaityti.

(16 skaidrė)

(Kompiuterinis patikrinimas)

(Įvertinimas)

(17 skaidrė)

Atidarykite sąsiuvinius ir užsirašykite datą.

Kilimas, lempa, kėdė, paveikslas

Fizminutka

(Skaidrė 18) - Laikas pailsėti! Prašau atsistoti!

Rankas aukštyn! Ploti!(3 kartus)

Nuleisti rankas! Papurtykite!(3 kartus)

Rankos ant klubų! Šokinėti!(3 kartus)

Bėk! Pirmyn! Plauk! Atsistok!

Ačiū! Atsisėsk prašau.

(19 skaidrė)

Atlikite judesius ir pakartokite rimą.

Žodynas

(skaidrė 20) - Tikiuosi, jums bus malonu žaisti naują žaidimą. Dirbti porose.

(skaidrė 21)

- Žaidimas « Loterija». Jūs turite kortas ant savo stalų lentelės pavidalu. Lentelės langeliuose rašomi žodžiai rusų kalba. Padiktuosiu žodžius anglų kalba su pauzėmis. Per pauzę turite atsiminti, ką reiškia žodis, ir uždengti šį žodį raudona puse žemyn. Tada patikriname kompiuteriu. Ir jei tai padarėte neteisingai, tada apverskite lustą raudona puse į viršų. Žaidimo pabaigoje visi pamatys, kaip gerai žino žodyną ta tema, kurią studijavome.

Vonia, kilimas, vonios kambarys, fotelis, holas, šviestuvas, butas, miegamasis, kėdė, durys, židinys, mugė, virtuvė, svetainė, veidrodis, paveikslas, lentyna, sofa, televizorius, siena, langas, sandėliukas, kambarys, stalas.

(patikrinimas, įvertinimas)

(22 skaidrė)

Pašalinkite nereikalingus dalykus:

1) grindų veidrodis Bulvė lova

2) lentelė Sviestasžidinio fotelis

3) siena Pienasžvakių langas

4) Morkos sandėliuko sofos durys

(patikrinimas, įvertinimas)

(23 skaidrė)

Dirbti porose

Puslapis 1 2

Reikia atsiminti informaciją? Sutaupyti - » Anglų kalbos pamokos santrauka „Mano namai“. Ir viskas sužymėta.
Pamokos rengimas šia tema: Anglų kalbos pamokos santrauka „Mano namai“, paskelbta: 2011 m. birželio 24 d.: Pamokos rengimas

Pamokos pristatymas tema: „Laikas. Laiko vienetai“ – Matematika 4 kl »

« Prikmetniki, už reikšmių uždaryti lovos. Priedų vartojimas perkeltine prasme

Atviros anglų kalbos pamokos kūrimas 7 klasėje

Mokytoja: Sorokina Olesya Borisovna

Tema : mano butas - Tema: Mano butas

(1 skaidrė – pamokos tema ir tikslas)) Tikslai / Tikslai:

1. Edukacinis: ugdyti mokinių rašybos ir skaitymo žinias apie kambarių ir baldų pavadinimus, gebėjimą vartoti prielinksnius sakiniuose, sudaryti sakinius naudojant struktūrą „Yra ...“, „Yra ...“.

2. Ugdomasis: ugdykite mokinių daugiskaitos daiktavardžių vartojimo, žodinės kalbos, atminties, loginio mąstymo įgūdžius.

3. Pedagogai: vykdo estetinį ugdymą, ugdo domėjimąsi užsienio kalbos kalbėjimo veikla.

Mokymo priemonės /Įranga: interaktyvi lenta, skaidrės, kortelės.

Pamokos tipas / Pamokos tipas: žinių formavimas ir įtvirtinimas.

Metodai/ Metodai: vizualinis, žodinis, individualus.

Pamokos planas / Planurok

1. Organizacijos momentas / Organization moment.

2. Namų užduoties tikrinimas / Namų darbų tikrinimas.

3. Peržiūra. Žinių kontrolė./Kartojimas. Žinių kontrolė.

4. Fonetinė grąžtas/ Fonetinė mankšta.

5. Naujos medžiagos pristatymas /Formavimas naujas žinių.

Konsolidavimas naujas žinių.

7. Išvada / Apibendrinimas.

8. Vertinimas / Žinių vertinimas.

9. Namų užduoties davimas /Naminis pratimas.

Procedūra / Judėti pamoka

1. Organizavimo momentas / Organizacinis momentas

- Labas rytas, vaikai! Atsisėsk prašau!

– Kas šiandien budi? Kas nėra? Koks dabar sezonas? Koks dabar mėnuo? Kokia šiandien diena? Kokia šiandien data?

- GERAI. Ačiū.

- Atidarykite pratybų sąsiuvinį ir parašykite datą. (skaidrė 2 data pamoka)

-Mūsų pamokos tikslas – pakartoti žodžius ir pateikti pretekstus prie patalpų aprašymo.

2. Namų užduoties tikrinimas / Apžiūra namai užduotys .

– Kokia buvo jūsų namų užduotis? Ar tu pasiruošęs?

- Ar išmokai žodžius?

-Patikrinau žodžius. Žaidimas „Surask žodžius“.(3 skaidrė tikrina užduotį)

3. Peržiūra . Kontrolė apie žinių . / Kartojimas. Žinių kontrolė .

1) Mokytojas: Klausykite ir kartokite. ( skaidrė 4)

Darbas su iliustracijomis.

an fotelis

foteliai

2) Mokytojas: Klausykite ir kartokite. (Skaidrė 6 vardas kambariai)

Virtuvė

Miegamasis

Vonios kambarys

Vonios kambarys

4. Fonetinis gręžimas / Fonetinė įkroviklis .

1) - Atlikime fonetinį pratimą. Klausyk ir kartok paskui mane.

Mokytojas: Klausykite ir kartokite.

Mokytojas: Klausykite ir kartokite. (7 skaidrė)

Yra…………..yra……….

Yra stalas.

Yra kėdės.

2) (8 skaidrė) – atsakymai į klausimus apie paveikslėlį.

3) (9 skaidrė) – dirbkite su vietos linksniais:

Priešingas

Viduryje

Kampe

5. Naujos medžiagos įvedimas / Formavimas naujas žinių .

1) Mokytojas: Šiandien pakartosime buto kambarių pavadinimus. Pasakyk man, prašau, kaip jūs suprantate žodį „butas“?

Mokiniai: „plokščias“ – butas .

Mokytojas: Pažiūrėkite į šias nuotraukas, apibūdinkite kambarį.(10 skaidrė)

(iliustracijos darbas)

2) -Darbas su biuru.

Mokytojas: Frazė yra / yra yra naudojama norint nurodyti objekto buvimą tam tikroje vietoje.

Sakiniai su fraze there is / there are verčiami nuo pabaigos. Yra / yra nėra atskirai išversti į rusų kalbą.

3) Pažiūrėkite į paveikslėlį. Kambario sakinius užbaikite prielinksniais. (Skaidrė 11)

6. Naujos medžiagos tvirtinimas / Konsolidavimas naujas žinių .

1) – Pataisykite sakinius. Darbas į kortelės. (darbas su kortelėmis)

7.Išvada/ Apibendrinant rezultatus .

Mokytojas: Šiandien jums buvo kartojami kambarių pavadinimai. Kokią naują ir įdomią medžiagą dabar žinai?

Mokiniai: Svetainė, valgomasis, vonia, miegamasis, koridorius, darbo kambarys, yra, yra.

8. Įvertinimas/ Įvertinimas žinių .

9. Namų užduoties davimas / Namų darbai . (skaidrė 14)

Mokytojas: apibūdinkite savo kambarį, kad išmoktumėte mintinai naujus žodžius iš jų žodyno.

- Iki pasimatymo, vaikai! -- Viso gero!

Gyvenu 10 aukštų mūriniame daugiabutyje ramiame rajone, ne taip toli nuo miesto centro. Atsikėliau čia prieš 6 metus su tėvais ir mažąja sese. Mūsų namus supa vaikų parkas ir keletas parduotuvių. Mūsų butas yra viršutiniame aukšte ir yra 80 kvadratinių metrų, todėl labai šviesus ir erdvus. Jis taip pat gerai suplanuotas ir patogus. Bute yra visi reikalingi šiuolaikiniai patogumai: karštas ir šaltas vanduo, dujos, šildymas, televizorius ir internetas, elektra, šiukšliadėžė.

Turime svetainę, virtuvę, vonios kambarį, du miegamuosius ir sandėliuką. Didžiausias kambarys yra mūsų virtuvė. Ten gaminame maistą ir valgome prie didelio medinio stalo. Dujinė viryklė, šaldytuvas ir indų bei stiklinių indų spintelė yra įmontuoti. Čia naudojame visus modernius virtuvės prietaisus: elektrinį virdulį, mikrobangų krosnelę, indaplovę, kavos aparatą, virtuvinį kombainą, skrudintuvą.

Vaizdas pro mūsų svetainės langus yra nuostabus. Mūsų svečiai grožisi vaizdingu miško ir upės kraštovaizdžiu. Sienoje įrengtas dirbtinis židinys, o ant parketo kambario viduryje – purus kilimas. Dažnai gulime ant jo žiūrėdami gerą filmą per televizorių. Mano mama mėgsta auginti augalus, todėl svetainė pilna palmių ir žydinčių augalų. Atrodo fantastiškai.

Aš turiu savo kambarį. Sienoms ir baldams tapetus parinkau pagal savo skonį: sofą su gražiomis pagalvėlėmis, spintą, rašomąjį stalą ir toršerą. Langas įrėmintas persiko šilko užuolaidomis. Mano kambaryje grindys išklotos nuo sienos iki sienos. Man patinka mano miegamasis, jis labai jaukus ir šiltas.

Tikriausiai mano butas nėra idealus kažkam. Bet man tai geriausia vieta atsipalaiduoti ir susitikti su šeima. Jie sako: „Rytai ar Vakarai, geriausia namuose“. Mano tėvai yra labai svetingi, todėl mes laikome savo namus atvirus draugams ir giminaičiams.

Vertimas

Gyvenu 10 aukštų mūriniame daugiabutyje ramioje vietoje, ne taip toli nuo miesto centro. Atsikėliau čia prieš 6 metus su tėvais ir mažąja sese. Mūsų namus supa vaikų parkas ir parduotuvės. Mūsų butas yra viršutiniame aukšte ir užima 80 kv.m, todėl labai šviesus ir erdvus. Jis taip pat turi gerą išdėstymą ir yra patogus. Bute yra visi reikalingi šiuolaikiniai patogumai: karštas ir šaltas vanduo, dujos, šildymas, televizija ir internetas, elektra, šiukšlių išvežimas.

Turime svetainę, virtuvę, vonios kambarį, 2 miegamuosius ir sandėliuką. Didžiausias kambarys yra mūsų virtuvė. Čia gaminame ir valgome maistą prie didelio medinio stalo. Įmontuota dujinė viryklė, šaldytuvas ir bufetas lėkštėms bei stikliniams indams. Naudojame visą modernią virtuvės buitinę techniką: elektrinį virdulį, mikrobangų krosnelę, indaplovę, kavos virimo aparatą, virtuvinį kombainą, skrudintuvą.

Vaizdas pro mūsų kambario langus nuostabus. Mūsų svečiai grožisi vaizdingu miško ir upės kraštovaizdžiu. Sienoje yra dirbtinis židinys, o ant parketo grindų – pūkuotas kilimas kambario centre. Dažnai gulime ant jo ir žiūrime gerą filmą per televizorių. Mano mama aistringai augina kambarinius augalus, todėl kambarys pilnas palmių ir žydinčių augalų. Atrodo nuostabiai.

Aš turiu savo kambarį. Sienoms ir baldams tapetus parinkau pagal savo skonį: sofą su gražiomis pagalvėmis, spintą, rašomąjį stalą ir toršerą. Langas įrėmintas persikinio šilko užuolaidomis. Mano kambaryje ant grindų yra kilimas. Man patinka mano miegamasis, jis labai jaukus ir šiltas.

Galbūt kažkam mano butas nėra idealus. Bet man tai geriausia vieta atsipalaiduoti ir susitikti su šeima. Jie sako: „Gera išvykoje, bet geriau namuose“. Mano tėvai labai svetingi, o mūsų namai visada atviri draugams ir artimiesiems.

Jei patiko, pasidalink su draugais:

Prisijunk prie mūsųFacebook!

Taip pat žiūrėkite:

Būtiniausi dalykai iš kalbos teorijos:

Siūlome atlikti testus internetu:

Visi netiesioginės kalbos esmės aiškinimai remiasi prielaida, kad ji yra antrinė, kilusi iš tiesioginės kalbos. Kitaip tariant, netiesioginė kalba interpretuojama kaip tiesioginės kalbos transformacija, o jos transformacinis pobūdis yra specialiai pažymėtas. Būtent transformacinis netiesioginės kalbos pobūdis paaiškina jos santykinį skurdumą, palyginti su tiesiogine kalba, perteikiant pasisakymo tikslą (pavyzdžiui, tiesioginių analogų klausiantiems ir skatinantiems sakiniams nebuvimas) ir kai kurias modalines reikšmes.

Ypatingą poziciją subjektyvių reikšmių raiškos atžvilgiu užima trečiasis kažkieno teiginio perteikimo būdas, vadinamas netiesiogine kalba, nors negalima nepastebėti, kad vokiškas terminas erlebte Rede tiksliau išduoda šio reiškinio esmę, kurią sudaro išreiškiant veikėjo mintis (vidinę kalbą) taip, tarsi tai darytų autorius-adresatorius. Tuo pačiu metu netinkamai tiesioginė kalba išlaiko tiesioginės kalbos žodyną, sintaksę ir emocionalumą ir yra susipynusi su ja, taip pat su netiesiogine ir autorine kalba. Šis pavyzdys labai aiškiai atskleidžia netinkamos tiesioginės kalbos specifiką:

Tiesioginė kalba – Die Frau sagte: „Ich liebe Musik“.

Netiesioginė kalba – Die Frau sagte, dass sie Musik liebe (liebt).

Neteisinga tiesioginė kalba – Die Frau saβ regungslos und lauschte aufmerksam. Wie schade, dass sie so selten in den Konzertsaal kam! Sie liebte doch die Music von Klein auf! .

Iš šio pavyzdžio matyti, kad daugelis tiesioginės kalbos ypatybių, kurios neįgyvendinamos netiesioginėje kalboje, perkeliamos į netinkamą tiesioginę kalbą. Tai yra sakinių tipai, tokie kaip motyvacija ir klausimas, teiginių vertinimas ir kt.

Pasak E.I. Shendelsya ir daugelis kitų autorių, vienas iš pagrindinių formalių perėjimo nuo autorinės kalbos prie netinkamai tiesioginės kalbos signalų yra sąlyginių žodžių naudojimas. Tačiau sąlyginiai lygiai taip pat gali būti interpretuojami kaip netiesioginės kalbos požymis. Taigi emociškai neutraliuose sakiniuose su sąlyginiais sunkumai atskirti netaisyklingą tiesioginę ir netiesioginę kalbą.

Netinkamai tiesi kalba yra būdinga Franzo Kafkos autoriaus stiliaus teksto kategorija, plačiai paplitusi jo kūriniuose ir atlieka prasmės formavimo bei struktūros formavimo funkcijas, o platesne prasme yra „prasmės forma“. Struktūrą formuojanti funkcija leidžia keisti veikėjo balso dalyvavimo laipsnį, prasmės formavimo funkcija leidžia atskleisti vidinį herojaus emocinį pasaulį. Pasakotojo ir veikėjo balsai, persidengę vienas kitą netiesioginėje kalboje, sukuria nuoseklų, vientisą, monolitinį pasakojimą. Pagrindinė netinkamos tiesioginės kalbos semantinė savybė yra teksto trukdžiai, kurie išskiria jį iš kitų kitų kalbos perdavimo būdų. Netinkama tiesioginė kalba taip giliai ir tikroviškai atspindi herojaus charakterį, jo mintis, jausmus, nuotaikas, išgyvenimus, vidinį pasaulį, kad šis kalbėjimo tipas išaugo į ypatingą pasakojimo tipą ir išstūmė iš pasakojimo tiesiogines autoriaus išraiškos formas. požiūris į vaizduojamą tikrovę ir personažą centre.

Iš nurodytų originalių kūrinių atrinkome 256 fragmentus, įskaitant netiesioginę kalbą, ir atitinkamus pavyzdžius iš šių kūrinių vertimų į rusų kalbą. Šie fragmentai reprezentuoja ir trumpas sintaksines struktūras (kopijas, citatų intarpus, atskiras leksemas ar žodžių grupes ir kt.), ir išplėstus sudėtingus sakinius.

F. Kafkos kūrinių ir jų literatūrinių vertimų fragmentų, įskaitant netinkamą tiesioginę kalbą, analizė leido padaryti tokią išvadą, kad kūriniuose ši kalbos forma yra dominuojanti autoriaus stiliaus priemonė, atskleidžianti tam tikrą jo kūrinių prasmę. .

Be to, konstrukcijos yra labai įvairios formos ir struktūrinės-semantinės organizacijos: nuo atskirų leksemų, kurių išskyrimui būtina taikyti semantinius kriterijus, iki vidinius monologus reprezentuojančių teksto fragmentų.

Netaisyklingos tiesioginės kalbos – palyginti naujas reiškinys, literatūrinėje kalboje jis plinta daugiausia nuo XIX a. Ir ypač produktyvu tampa XX a.

Netiesioginė kalba naudojamas perteikti kitų žmonių teiginius, jei jie cituojami ne pažodžiui (tiesioginė kalba), o pagal jų reikšmę.

Netiesioginė kalba įvedama tokiais posakiais kaip:

Er sagt(e),… Jis sako/sako...
Sie meint(e),… Ji tiki/tikėjo...
Er behauptet(e),… Jis teigia/teigė...
Sie gibt/gab an,… Ji rodo/rodė...
Erkkärt(e),… Jis paaiškina/paaiškina...
Sie erzählt(e),… Ji pasakoja/pasakė...
Er stellt(e) fest,… Jis teigia/pareiškė...
Sie fragt(e),… Ji klausia/klausia...
Er berichtet(e),… Jis praneša/pranešė...

Beispiel

Mandy sitzt im Café, dem Jan arbeitet. Erzählt ihr Folgendes: „Ich habe eine Fernsehmoderatorin gesehen“. Sie war gestern hier und hat ein Eis gegessen“.
Eine Woche später phoneert Mandy su einer Freundin: „Ich habe Jan neulich im Café getroffen. Er sagte, er habe eine Fernsehmoderatorin gesehen. Sie sei am Tag zuvor dort gewesen und habe ein Eis gegessen.“

Tiesioginės kalbos pavertimas netiesiogine

Konvertuojant tiesioginę kalbą į netiesioginę, reikia atsižvelgti į šiuos dalykus:

  • Įvardžių keitimas (vokiečių kalboje, skirtingai nei rusų kalboje, asmenvardis nepraleidžiamas sakinyje su netiesiogine kalba) Pavyzdžiui: Er sagte: „ Ich habe eine Fernsehmoderatorin gesehen.
    → Er sagte, er habe eine Fernsehmoderatorin gesehen. Jis pasakė: „Mačiau televizijos laidų vedėją“. → Jis pasakė, kad (jis) matė televizijos laidų vedėją.
  • Veiksmažodžio formos keitimas (dažniausiai vartojama jungiamoji forma) Pavyzdžiui: Er sagte: „Sie skrybėlę ein Eis gegessen“.
    → Er sagte, sie habe ein Eis gegessen. Jis pasakė: „Ji valgė ledus“. → Jis pasakė, kad ji valgė ledus.
  • Jei reikia, pakeiskite vietos ir laiko aplinkybes
    Pavyzdžiui: Er sagte: „Sie war gesternashier.“
    → Er sagte, sie sei esu Tag zuvordort gewesen. Jis pasakė: „Ji čia buvo vakar“. → Jis pasakė, kad ji ten buvo dieną prieš tai.

Deklaratyvūs sakiniai

Deklaratyvūs sakiniai netiesioginėje kalboje gali būti sujungti su įžangine sakinio dalimi naudojant jungtuką dass arba be sąjungos. Nejungtiniuose sakiniuose galioja pagrindinio sakinio žodžių tvarka (antroje pozicijoje jungtinė predikato forma), jungiamuosiuose sakiniuose - šalutinis sakinys(konjuguota predikato forma gale).

Pavyzdžiui: Er sagte: „Ich habe eine Fernsehmoderatorin gesehen“.
→ Er sagte, er habe/hat eine Fernsehmoderatorin gesehen.
→ Er sagte, dass er eine Fernsehmoderatorin gesehen habe/hat.

Klausiamieji sakiniai

Privatūs klausimai prasideda klausimo žodžiu.

Pavyzdžiui: Ich fragte: "Wie sah sie aus?"
→ Ich fragte, wie sie ausgesehen habe/ausa. Aš paklausiau: „Kaip ji atrodė? → Paklausiau, kaip ji atrodo.

Bendrieji klausimai (klausimai be klausiamojo žodžio) netiesioginėje kalboje įvedami jungtuku ob.

Pavyzdžiui: Ich fragte: "Hat sie dir Trinkgeld gegeben?"
→ Ich fragte, ob sie ihm Trinkgeld gegeben habe/skrybėlę. Aš paklausiau: „Ar ji tau davė arbatpinigių? → Paklausiau, ar ji davė jam arbatpinigių.

Reikalavimai ir prašymai

Norint perteikti reikalavimus netiesioginėje kalboje, paprastai naudojamas modalinis veiksmažodis sollenas. Jei norite pateikti ypač mandagius prašymus formaliame kontekste, galite naudoti mögen.

Pavyzdžiui: Er sagte zu mir: „Sei nicht so neugierig!
→ Er sagte, ich solle/Soll nicht so neugierig sein. Jis man pasakė: „Nebūk toks įnirtingas! → Jis man pasakė, kad nebūtų toks smalsus. Er sagte dem Gast: „Kommen Sie bitte etwas später wieder“.
→ Er sagte, der Gast daugiau doch bitte etwas später wiederkommen. Jis pasakė lankytojui: „Grįžk šiek tiek vėliau“. → Jis paprašė lankytojo užeiti šiek tiek vėliau.

Be to, reikalavimus ir prašymus galima perteikti naudojant infinityvo frazę. Norėdami tai padaryti, kartais turite pakeisti įžanginę išraišką.

Pavyzdžiui: Er forderte mich auf, nicht so neugierig zu sein. Jis skatino mane nebūti tokiai niekšiškai.
→ Er bat den Gast, doch bitte etwas später wiederzukommen. Jis paprašė svečio sugrįžti kiek vėliau.

Orientacinis arba subjunktyvinis

Netiesioginė kalba gali būti perteikiama ir naudojant jungiamąją, ir nurodomąją (orientacinę nuotaiką). Rodikliai dažnai vartojami šnekamojoje kalboje. Rašytinėje kalboje dažniausiai pirmenybė teikiama jungiamajam žodžiui.

  • Naudokite orientacinis rodo, kad kalbėtojas neabejoja perduodama informacija. Pavyzdžiui: Walteris sagt, dass er švaistiklis ist. Walteris pasakė, kad serga. Walteris Sagtas, er ist krank.
  • Subjunktyvinis leidžia perteikti kitų žodžius, nerodant savo požiūrio į juos. Kaip neutralesnė forma, posakis naudojamas laikraščių straipsniuose ir naujienų pranešimuose. Pavyzdžiui: Walteris sagt, dass er švaistiklis sei. Walteris Sagtas, er sei krank.

Laikinų formų perdavimas junginėje

Perduodant netiesioginę kalbą, dažniausiai vartojamos jungiamosios I formos (išskyrus atvejus, kai šios formos sutampa su orientacine, žr. « Konjunktyvos II ir würde naudojimas » žemiau).

Konjunktyvos II ir "würde" naudojimas

Jei viena iš jungtuko formų sutampa su indikatyvine, aiškumo dėlei naudojamos kitos formos.

  • Jei I jungtuko forma sutampa su indikatyvu, vartojamas II jungtukas. Tai visų pirma taikoma vienaskaitos pirmuoju asmeniu (ich) o daugiskaitos pirmasis ir trečiasis asmuo (wir, sie). Antruoju asmeniu dažnai vartojamas posakis II. (du, ihr). Pavyzdžiui: Er sagte: "Sie haben auf uns gewartet." Er sagte, dass sie auf uns gewartet hätten. Jis pasakė: „Jie mūsų laukė“. → Jis pasakė, kad jie mūsų laukia
    (vietoj: Er sagte, dass sie auf uns gewartet haben.)
  • Jei II jungtuko forma sutampa su indikatyvo preteritu (indikatyvinė nuosaka), naudojama aprašomoji konstrukcija su pagalbinis veiksmažodis würde. Pavyzdžiui: Er sagte: „Sie lachen viel.“ Er sagte, dass sie viel lachen würden. Jis pasakė: „Jie daug juokiasi“. → Jis sakė, kad jie daug juokiasi.
    (vietoj: Er sagte, dass sie viel lachten.)

Pastaba

Netiesioginėje kalboje vartojamas jungtukas II tais atvejais, kai galėtų būti vartojamas jungtukas I, aiškiai parodo, kad kalbėtojas abejoja informacijos tikrumu.

Pavyzdžiui: Walter sagt, er sei krank. (neutralus informacijos perdavimas) Walter sagt, er buvo krank. (abejoju dėl tikrumo)

Panašūs straipsniai